STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Tylko Anna Kiełbasińska w finale. Reszta Polaków zawiodła 6. dnia MŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaTylko Anna Kiełbasińska w finale. Reszta Polaków zawiodła 6. dnia MŚ

Szósty dzień Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w Eugene przyniósł polskim kibicom kilka zawodów. W nocy oglądaliśmy trzy konkurencje eliminacyjne, w których wystartowało łącznie sześcioro biało-czerwonych. Do finału awansowała tylko Anna Kiełbasińska w biegu na 400 metrów. Z rywalizacją pożegnali się medaliści olimpijscy: Natalia Kaczmarek (400 metrów), Maria Andrejczyk (rzut oszczepem) i Patryk Dobek (800 metrów). Kolejne starty Polaków już w nocy z 21 na 22 lipca. 

Anna Kiełbasińska w finale

Przed startem półfinałów w biegu na 400 metrów kobiet większe nadzieje wiązaliśmy z występem Natalii Kaczmarek. To najszybsza w tym roku Polka, a w biegach eliminacyjnych miała drugi czas. W pierwszym półfinale wystartowała jednak Anna Kiełbasińska i zajęła w nim trzecie miejsce z czasem 50.65. Nie dawało jej to bezpośredniego awansu, jednak reprezentantka Polski zachowała szansę na wejście do finału z czasem. Natalia Kaczmarek pobiegła w drugim półfinale i spisała się znacznie poniżej swoich możliwości. Polka dobiegła na 5. miejscu z czasem 51.34 i pożegnała się z nadziejami na finał. Ostatecznie zobaczymy w nim Annę Kiełbasińską, która awansowała z ósmym czasem. To spory sukces Polki. Co ciekawe w wielkim finale wystąpią tylko dwie Europejki. Poza Anną Kiełbasińską będzie to Holenderka Lieke Klaver. Najlepszy czas półfinałów osiągnęła Shaunae Mille-Uibo z Bahamów. 

Bez Polaków w półfinałach 800 metrów

Spore rozczarowanie zafundowali nam reprezentanci Polski startujący w eliminacjach biegu na 800 metrów. Oczywiście największe nadzieje wiązaliśmy z występem medalisty olimpijskiego z Tokio Patryka Dobka. Wystartował on w ostatnim biegu eliminacyjnym i zajął dopiero szóste miejsce z czasem 1:46.80. To zdecydowanie poniżej jego możliwości, jednak i tak okazał się najszybszym z Polaków. Patryk Sieradzki miał czas 1:48.78 i zajął siódme miejsce w swoim starcie, a Mateusz Borkowski dobiegł na szóstym miejscu z wynikiem 1:47.61. Żadnego z Polaków nie obejrzymy w biegach półfinałowych na 800 metrów. 

Maria Andrejczyk przegrała z urazem

Jeszcze przed startem wiedzieliśmy, że to będzie trudny turniej dla Marii Andrejczyk. Polska oszczepniczka zmaga się z kontuzją i pod dużym znakiem zapytania stał jej udział w zawodach. Ostatecznie się na to zdecydowała, jednak nie przebrnęła przez ścieżkę kwalifikacyjną. Rzuciła tylko 55.47 i zajęła dopiero 21. miejsce w stawce. W finale zobaczymy 12 najlepszych oszczepniczek z eliminacji w Eugene. Kolejne emocje związane ze startem Polaków już w nocy z 21 na 22 lipca. Wówczas obejrzymy Annę Wielgosz w eliminacjach biegu na 800 metrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...