Wojciech Nowicki odpuści Mistrzostwa Europy

Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki odpuści Mistrzostwa Europy

Dwa dni temu Wojciech Nowicki zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w Eugene w lekkoatletyce. Teraz polski młociarz poinformował, że odpuści sierpniowe Mistrzostwa Europy rozgrywane w Monachium. Wspólnie ze sztabem szkoleniowym podjął decyzję o tym, żeby odpuścić ten start i regenerować siły w domowym zaciszu. Najbliższe miesiące będą w pełni podporządkowane przygotowaniom do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. 

Odpuszcza Mistrzostwa Europy

Decyzja jest o tyle zaskakująca, że wcześniej nie było żadnych sygnałów ze sztabu zawodnika o tym, że mógłby on zrezygnować z wyjazdu do Monachium. Po wysokim poziomie finału na mistrzostwach świata w Eugene, polscy kibice już ostrzyli sobie zęby na kolejny pojedynek Nowickiego z Fajdkiem w Niemczech. W Eugene mistrz olimpijski musiał uznać wyższość Pawła Fajdka, a występ w Monachium mógłby być świetną okazją do rewanżu. Tego jednak nie będzie i Polak nie obroni tytułu Mistrza Europy, który wywalczył cztery lata temu w Berlinie. Dwa lata temu impreza została odwołana z powodu wybuchu pandemii Covid-19. 

Przegrał tylko z Fajdkiem

Na odbywających się w Stanach Zjednoczonych mistrzostwach świata Wojciech Nowicki przegrał tylko z Pawłem Fajdkiem. Ten po raz piąty z rzędu zdobył tytuł mistrza świata. Dla Wojciecha Nowickiego było to pierwsze srebro w karierze, ponieważ na trzech poprzednich czempionatach globu zawsze zdobywał brązowy medal. 

Czy to koniec sezonu Wojciecha Nowickiego?

Choć Wojciech Nowicki nie wystartuje w Mistrzostwach Europy, to jednak nie jest to jeszcze dla niego koniec sezonu. Planuje jeszcze dwa inne starty. Mistrz olimpijski z Tokio chce pojawić się na premierowym mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie oraz na zawodach w Budapeszcie. Po tych startach przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek i dopingowanie swoich kolegów z reprezentacji przed telewizorem. Wojciech Nowicki cały plan najbliższych kilkunastu miesięcy poświęca przygotowaniom do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. To nadrzędna impreza w całym czteroleciu, a zawodnik z Białegostoku będzie na niej bronił tytułu wywalczonego przed rokiem w Tokio. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...