STS KOD PROMOCYJNY

Znamy kadrę Polski na ME w lekkoatletyce. Kto pojedzie do Monachium?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZnamy kadrę Polski na ME w lekkoatletyce. Kto pojedzie do Monachium?

Aż 81 lekkoatletów wejdzie w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, które odbędą się w Monachium w dniach 15-21 sierpnia. Tym samym jest to druga najliczniejsza kadra Polski w historii na tego typu imprezę. Więcej biało-czerwonych zostało zgłoszonych tylko na turniej w Berlinie w 2018 roku. W składzie nie brakuje gwiazd i faworytów do medali. Ostatnie Mistrzostwa Europy zostały rozegrane w 2018 roku, a przed dwoma laty zostały odwołane z powodu wybuchu pandemii. 

Kadra mogła być liczniejsza

Jak się okazuje, kadra Polski mogła być liczniejsza, jednak władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki nie zdecydowały się na skorzystanie z wszystkich miejsc. W związku z tym niektórzy zawodnicy z miejsc rankingowych nie pojawią się w Monachium. Ponadto w kadrze brakuje kontuzjowanych Anity Włodarczyk, Marii Andrejczyk, Krystiana Zalewskiego i Norberta Kobielskiego. Z różnych przyczyn w Monachium nie wystąpią jeszcze: Iwona Bernadelli, Kamila Lićwinko, Joanna Fiodorow, Joanna Linkiewicz, Marcin Chabowski, Yared Shegumo, Dariusz Kowaluk, Patryk Sieradzki, Łukasz Niedziałek, Dawid Tomala, Mateusz Kołodziejski.

O co powalczą Polacy?

Podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Eugene reprezentanci Polski byli najlepszą europejską nacją w klasyfikacji medalowej. Od lat jesteśmy jedną z najlepszych ekip lekkoatletycznych na Starym Kontynencie i podobnie powinno być w najbliższych dniach w Monachium. Po cichu liczymy na grad medali, a w gronie głównych faworytów do krążków wystąpią m.in.: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Katarzyna Zdziebło, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, czy też polskie sztafety. Przed czterema laty Polacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyli 12 medali, w tym 7 złotych. Powtórzenie tego wyniku w Monachium będzie trudno.

Kto pojedzie do Monachium?

Łącznie do Monachium pojedzie 81 lekkoatletów. Poniżej prezentujemy pełną listę zawodniczek i zawodników. 

Kobiety: Ewa Swoboda, Nikola Horowska, Magdalena Stefanowicz, Marika Popowicz-Drapała, Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska, Angelika Sarna, Adrianna Czapla, Eliza Megger, Anna Wielgosz, Katarzyna Jankowska, Sofia Ennaoui, Aleksandra Lisowska, Monika Jackiewicz, Izabela Paszkiewicz, Angelika Mach, Pia Skrzyszowska, Klaudia Siciarz, Alicja Konieczek, Klaudia Wojtunik, Patrycja Kapała, Kinga Królik, Karolina Młodawska, Anna Matuszewicz, Paulina Guba, Adrianna Szóstak, Daria Zabawska, Klaudia Kardasz, Katarzyna Furmanek, Karolina Urban, Ewa Różańska, Malwina Kopron, Adrianna Sułek, Paulina Ligarska, Olga Niedziałek, Katarzyna Zdziebło, Martyna Kotwiła, Klaudia Adamek, Małgorzata Hołub Kowalik, Kinga Gacka.
Mężczyźni: Przemysław Słowikowski, Adrian Brzeziński, Łukasz Żok, Dominik Kopeć, Kajetan Duszyński, Patryk Wykrota, Mateusz Borkowski, Karol Zalewski, Kacper Lewalski, Patryk Dobek, Arkadiusz Gardzielewski, Michał Rozmys, Kamil Karbownik, Kamil Jastrzębski, Damian Czykier, Adam Nowicki, Krzysztof Hołub, Jakub Szymański, Jakub Olejniczak, Sebastian Urbaniak, Robert Sobera, Piotr Lisek, Adrian Świderski, Piotr Tarkowski, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Oskar Stachnik, Jakub Szyszkowski, Paweł Fajdek, Robert Urbanek, Marcin Wrotyński, Wojciech Nowicki, Artur Brzozowski, Paweł Wiesiołek, Szymon Dziuba, Mateusz Siuda, Mateusz Rzeźniczak, Maksymilian Klepacki, Tymoteusz Zimny.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...