STS KOD PROMOCYJNY

Świetne występy Polaków w mityngu Zlata Tretra w Ostrawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne występy Polaków w mityngu Zlata Tretra w Ostrawie

Trzy zwycięstwa Polaków oglądaliśmy w prestiżowym mityngu Zlata Tretra w czeskiej Ostrawie. Ze znakomitej strony zaprezentowali się m.in.: Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda i Norbert Kobielski, którzy wygrali swoje konkurencje. Drugie miejsce na swoim koronnym dystansie zajęła Pia Skrzyszowska. We wtorek 28 maja rozegrano 63. edycję Zlatej Tretry. Mityng miał rangę World Athletics Continental Tour – Gold.

Efektowne rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Ewy Swobody

Sezon na stadionie otwartym efektownie rozpoczęła Ewa Swoboda. W swoim pierwszym starcie osiągnęła wynik 11.05. To drugie najszybsze otwarcie w jej karierze. Nasza sprinterka pokazała moc i w pełni zasłużenie wygrała w Ostrawie rywalizację na dystansie 100 metrów. Drugie miejsce zajęła Gina Mariam Bass Bittaye z Gambii (11.14), a trzecie Włoszka Zaynab Dosso (11.18). 

Najszybszy bieg Natalii Kaczmarek w tym sezonie

Rośnie forma Natalii Kaczmarek. W Ostrawie wygrała bieg na 400 metrów z czasem 50.09. Zwycięstwo Polki ani przez moment nie było zagrożone. Ostatecznie o 0,5 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Czeszkę Lurdes Glorię Manuel. Podium uzupełniła Rumunka Andrea Miklos. Szybki bieg Natalii Kaczmarek to dobry prognostyk przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. 


Czytaj więcej o lekkoatletyce:


Norbert Kobielski najlepszy w skoku wzwyż

W rywalizacji skoczków wzwyż oglądaliśmy dwóch Polaków. Świetnie spisał się Norbert Kobielski. W najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.24 m. Dało mu to prestiżowe zwycięstwo. Na najwyższym stopniu podium stanął wspólnie z Shelby McEwenem ze Stanów Zjednoczonych Podium uzupełnił Oleh Doroshchuk z Ukrainy. Na piątym miejscu rywalizację z wynikiem 2.15 ukończył Mateusz Kołodziejski. 

Podium Pii Skrzyszowskiej

Ostatnie polskie podium oglądaliśmy w rywalizacji pań na 100 metrów przez płotki. Świetną formę z początku sezonu potwierdziła Pia Skrzyszowska. Polka pewnie awansowała do finału z czasem 12.72. Tam pobiegła o 0,01 sekundy szybciej. Pozwoliło jej to na zajęcie drugiego miejsca. O 0,03 sekundy szybsza od niej była Szwajcarka Ditaji Kambundji. Podium uzupełniła Holenderka Nadina Visser (12.86). Na dystansie 1500 metrów 10. miejsce zajęła Sofia Ennaoui. Ósme miejsce w pchnięciu kulą zajął Konrad Bukowiecki. Na dalszej lokacie zmagania zakończył również tyczkarz Robert Sobera. Mityng Zlata Tretra miał rangę World Athletics Continental Tour – Gold.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...