STS KOD PROMOCYJNY

Igrzyska Europejskie: Złoto dla polskiej drużyny w kajakarstwie górskim!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSukcesy i rekordyIgrzyska Europejskie: Złoto dla polskiej drużyny w kajakarstwie górskim!

Mamy kolejny złoty medal dla Polski na Igrzyskach Europejskich. Wywalczył go zespół kajakarzy w składzie Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela i Michał Pasiut. Była to rywalizacja w kajakarstwie slalomowym.

Polacy zdjęli złoto z szyi Hiszpanów

Co ciekawe, początkowo za zwycięzców dzisiejszych zawodów zostali uznani Hiszpanie: Pau Echaniz, David Llorente i Miquel Trave. Polacy również poradzili sobie świetnie, jednak popełnili jeden drobny błąd, przez co zostali sklasyfikowani na 2. miejscu. Sędziowie przeprowadzili jednak dokładną analizę występów wszystkich drużyn i okazało się, że hiszpańska drużyna zasługuje na dodatkowe punkty karne za wykroczenie na trasie. Oznaczało to, że ostatecznie to biało-czerwoni sięgnęli po złoto!


Igrzyska Europejskie Kraków 2023 – klasyfikacja medalowa i sukcesy Polaków


Szansa na medale indywidualne

Nasi reprezentanci walczą także o medale w zawodach indywidualnych w kajakarstwie slalomowym. W ciągu najbliższych trzech dni odbędzie się 8 kolejnych finałów. Czekamy na dobre wieści z Krakowa!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...