Igrzyska Europejskie: Złoto dla polskiej drużyny w kajakarstwie górskim!

Strona głównaSukcesy i rekordyIgrzyska Europejskie: Złoto dla polskiej drużyny w kajakarstwie górskim!

Mamy kolejny złoty medal dla Polski na Igrzyskach Europejskich. Wywalczył go zespół kajakarzy w składzie Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela i Michał Pasiut. Była to rywalizacja w kajakarstwie slalomowym.

Polacy zdjęli złoto z szyi Hiszpanów

Co ciekawe, początkowo za zwycięzców dzisiejszych zawodów zostali uznani Hiszpanie: Pau Echaniz, David Llorente i Miquel Trave. Polacy również poradzili sobie świetnie, jednak popełnili jeden drobny błąd, przez co zostali sklasyfikowani na 2. miejscu. Sędziowie przeprowadzili jednak dokładną analizę występów wszystkich drużyn i okazało się, że hiszpańska drużyna zasługuje na dodatkowe punkty karne za wykroczenie na trasie. Oznaczało to, że ostatecznie to biało-czerwoni sięgnęli po złoto!


Igrzyska Europejskie Kraków 2023 – klasyfikacja medalowa i sukcesy Polaków


Szansa na medale indywidualne

Nasi reprezentanci walczą także o medale w zawodach indywidualnych w kajakarstwie slalomowym. W ciągu najbliższych trzech dni odbędzie się 8 kolejnych finałów. Czekamy na dobre wieści z Krakowa!

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....