STS KOD PROMOCYJNY

Jan-Krzysztof Duda z wielkim zwycięstwem w Armageddon Chess Series 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda z wielkim zwycięstwem w Armageddon Chess Series 2023

Jan-Krzysztof Duda wygrał wszystkie mecze i w efektownym stylu zwyciężył w turnieju Armageddon Chess Series 2023 w Berlinie. Zgarnął nie tylko cenne trofeum, ale również nagrodę pieniężną w wysokości 88 tysięcy euro. Polski arcymistrz okazał się być bezkonkurencyjny w szachach błyskawicznych. Wygrał wszystkie pojedynki i pewnie sięgnął po trofeum. 

Komplet zwycięstw Jana-Krzysztofa Dudy 

Najlepszy polski szachista do turnieju finałowego Armageddon Chess Series 2023 w Berlinie awansował po tym, jak zajął drugie miejsce w zawodach „Europa i Afryka”. Wówczas musiał uznać wyższość Rumuna Richarda Rapporta. Tym razem jednak nie miał sobie równych. Jan-Krzysztof Duda w drodze po prestiżowe trofeum pokonał wielu utytułowanych szachistów. 

Polak wygrywał kolejno: 2:0 z Samuelem Shanklandem (USA), 2:1 z Dommaraju Gukeshem (Indie) i 2:0 z Nodirbekiem Abdusattorowem (Uzbekistan). Dzięki temu zameldował się w wielkim finale. Tam czekał na niego Wesley So ze Stanów Zjednoczonych. Jan-Krzysztof Duda potwierdził swoją znakomitą dyspozycję i ponownie wygrał 2:0. W ten sposób zgarnął trofeum Armageddon Chess Series 2023 w Berlinie. Co ciekawe, Polak w całych zwodach przegrał tylko 1 z 9 rozegranych partii. To tylko pokazuje skalę jego dominacji w tym turnieju. Jan-Krzysztof Duda obecnie zajmuje 13. miejsce w rankingu FIDE w szachach błyskawicznych. 

Trofeum i wysoka wygrana pieniężna

Poza cennym trofeum Jan-Krzysztof Duda zgarnął również wysoką wygraną pieniężną. Za zwycięstwo w Armageddon Chess Series 2023 w Berlinie zainkasował 88 tysięcy euro. Teraz przed Polakiem chwila odpoczynku przed kolejnym ważnym startem w tym sezonie. Tym będzie ceniony turniej open Grand Swiss na wyspie Man. Tam w dniach 25 października – 5 listopada zawodnicy będą rywalizowali w szachach klasycznych. To ostatni turniej w kalendarzu, na którym można wywalczyć przepustkę do turnieju kandydatów. Awans ze Grand Swiss na wyspie Man wywalczą dwaj najlepsi szachiści. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...