STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Kolejny medal w polskiej kolekcji. Kacper Szczurowski z brązem podczas Uniwersjady!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSukcesy i rekordyKolejny medal w polskiej kolekcji. Kacper Szczurowski z brązem podczas Uniwersjady!

Kacper Szczurowski pokonał Węgra Richarda Sipocza przez ippon w starciu o brązowy medal w kategorii powyżej 100 kilogramów w judo. To drugi polski medal w czasie Uniwersjady.

Trudna droga

Szczutowski na inaugurację zmagań pokonał reprezentującego Brazylię Guilherme Oliuveirę Cabrala 10:0. Dobra seria zakończyła się równie szybko, jak i się zaczęła. W kolejnym pojedynku Polak musiał uznać wyższość Yuty Nakamury. Japończyk wygrał 0:10.

To nie było ostatnie zwycięstwo pogromcy Polaka. Ostatecznie to właśnie Nakamura zdobył złoto. Wracając do Szczurowskiego – kolejne pojedynki wyglądały już dla niego zdecydowanie lepiej. Pokonał Francuza, Amadou Meite przez ippon. Dzięki temu otrzymał szansę walki o brązowy medal.

W niej okazał się lepszy od Węgra, Richarda Szipocza. Pokonał go przez ippon i tym samym zapewnił sobie brązowy medal.

Radość jest ogromna

26-letni Szczurowski nie ukrywał radości z medalu. – Cieszę się ze zwycięstwa, bo walka o brąz jest bardzo trudna – albo się zostanie z medalem, albo z niczym. Dodatkowo cieszy mnie to, że zdobyłem ten medal dla Polski. Duma jest ogromna – powiedział Szczutowski

To drugi „krążek” podczas tegorocznych zmagań podczas Uniwersjady w Chengdu, która potrwa do 8 sierpnia. Wcześniej brązowy medal zdobył Oskar Miliwek. Zdobył go w rywalizacji strzeleckiej z pistoletu szybkostrzelnego.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...