Mistrzowie świata z Polski! Udany występ duetu Kowlaczyk – Bartnik na MŚ w Kairze

Autor
Strona głównaSukcesy i rekordyMistrzowie świata z Polski! Udany występ duetu Kowlaczyk - Bartnik na MŚ...

Polacy dominują na Mistrzostwach Świata w Kairze! Złoto zdobył właśnie duet: Karolina Kowalczyk, Tomasz Bartnik w konkurencji karabin 3 postawy MIX na dystansie 300 metrów. Bartnik już jest podwójnym wicemistrzem świata z tegorocznych mistrzostw.

Zdeklasowali rywali. Polacy w świetnej formie

Patrząc na przebieg dotychczasowych startów indywidualnych polskich zawodników na innych zawodach międzynarodowych można było spodziewać się takiego ustawienia w Kairze: Bartnik, Kowalczyk.

Ten sezon jest najlepszy w całej mojej karierze ! Mistrzostwa Europy z trzema medalami, Mistrzostwa Polski ze srebrnym medalem w trzech postawach indywidualnie. No i teraz złoto! Wreszcie, bo do tej pory na Mistrzostwach Świata było blisko medali, ale… zawsze czegoś brakowało, by stanąć na podium. Wreszcie się udało!

Karolina Kowalczyk, zawodniczka Śląska Wrocław

– Byliśmy dzisiaj w super dyspozycji – dodaje Tomasz Bartnik z Legii Warszawa. W meczu o złoto, w karabinie 3 postawy 300m MIX, Polacy wygrali z fińskim duetem: Henną Viljanen i Aleksim Leppą dużą różnicą punktów 17:3. Trzecie miejsce zdobyli Austriacy: Olivia Hofmann, Bernhard Pickl.

Polski duet mistrzów dobrał Paweł Pietruk (Kaliber Białystok). To młody trener, który dopiero w tym roku zaczął pracę z zawodnikami polskiej kadry narodowej.

Kluczowe mogło być to, że dobrze dobraliśmy sobie postawy, z których każdy z nas strzelał. Na pewno pomogło nam to w finale. Przy takiej dyspozycji i walce do końca zawsze będzie dobrze. Niezależnie od wyniku.

Tomasz Bartnik, zawodnik Legii Warszawa
Mistrzowie świata z Polski! Udany występ duetu Kowlaczyk - Bartnik na MŚ w Kairze

Trzeci medal Bartnika

I było, przez cały dzień. Bo Tomasz Bartnik tego samego dnia – tylko kilka godzin wcześniej – zdobył drugi tytuł wicemistrza świata. Tym razem w konkurencji karabinowej rozgrywanej w pozycji leżącej na dystansie 300 metrów. Pierwsze srebro wywalczył w weekend (w karabinie na 50 metrów z trzech postaw). To olimpijska konkurencja, więc Bartnik jednocześnie zdobył olimpijską kwalifikację na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...