STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzowie świata z Polski! Udany występ duetu Kowlaczyk – Bartnik na MŚ w Kairze

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaSukcesy i rekordyMistrzowie świata z Polski! Udany występ duetu Kowlaczyk - Bartnik na MŚ...

Polacy dominują na Mistrzostwach Świata w Kairze! Złoto zdobył właśnie duet: Karolina Kowalczyk, Tomasz Bartnik w konkurencji karabin 3 postawy MIX na dystansie 300 metrów. Bartnik już jest podwójnym wicemistrzem świata z tegorocznych mistrzostw.

Zdeklasowali rywali. Polacy w świetnej formie

Patrząc na przebieg dotychczasowych startów indywidualnych polskich zawodników na innych zawodach międzynarodowych można było spodziewać się takiego ustawienia w Kairze: Bartnik, Kowalczyk.

Ten sezon jest najlepszy w całej mojej karierze ! Mistrzostwa Europy z trzema medalami, Mistrzostwa Polski ze srebrnym medalem w trzech postawach indywidualnie. No i teraz złoto! Wreszcie, bo do tej pory na Mistrzostwach Świata było blisko medali, ale… zawsze czegoś brakowało, by stanąć na podium. Wreszcie się udało!

Karolina Kowalczyk, zawodniczka Śląska Wrocław

– Byliśmy dzisiaj w super dyspozycji – dodaje Tomasz Bartnik z Legii Warszawa. W meczu o złoto, w karabinie 3 postawy 300m MIX, Polacy wygrali z fińskim duetem: Henną Viljanen i Aleksim Leppą dużą różnicą punktów 17:3. Trzecie miejsce zdobyli Austriacy: Olivia Hofmann, Bernhard Pickl.

Polski duet mistrzów dobrał Paweł Pietruk (Kaliber Białystok). To młody trener, który dopiero w tym roku zaczął pracę z zawodnikami polskiej kadry narodowej.

Kluczowe mogło być to, że dobrze dobraliśmy sobie postawy, z których każdy z nas strzelał. Na pewno pomogło nam to w finale. Przy takiej dyspozycji i walce do końca zawsze będzie dobrze. Niezależnie od wyniku.

Tomasz Bartnik, zawodnik Legii Warszawa
Mistrzowie świata z Polski! Udany występ duetu Kowlaczyk - Bartnik na MŚ w Kairze

Trzeci medal Bartnika

I było, przez cały dzień. Bo Tomasz Bartnik tego samego dnia – tylko kilka godzin wcześniej – zdobył drugi tytuł wicemistrza świata. Tym razem w konkurencji karabinowej rozgrywanej w pozycji leżącej na dystansie 300 metrów. Pierwsze srebro wywalczył w weekend (w karabinie na 50 metrów z trzech postaw). To olimpijska konkurencja, więc Bartnik jednocześnie zdobył olimpijską kwalifikację na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...