Tomasz Bartnik podwójnym wicemistrzem świata w karabinie

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaSukcesy i rekordyTomasz Bartnik podwójnym wicemistrzem świata w karabinie

Tomek Bartnik pokazuje klasę! Dziś rano na MŚ w Kairze zdobył srebro w jednej z trudniejszych strzeleckich konkurencji – w karabinie na 300 metrów leżąc. Tym samym udowadnia swoją strzelecką klasę, bo na tym dystansie decydują detale i perfekcyjna technika!

O punkt od zwycięstwa

Wynik 598 punktów dał Tomaszowi Bartnikowi drugie miejsce. Zaledwie punktu zabrakło mu do lidera tabeli Simona Claussena z Norwegii, który w 6 seriach stracił zaledwie 1 punkt (599 pkt.) i zdobył złoto.

Trzecie miejsce na podium przypadło zawodnikowi z Austrii. Alexander Schmirl stracił w 2-giej serii dwa punkty i już tej straty nie odrobił. Ostatecznie zdobył 597 punktów, a o jego wysokiej lokacie zdecydowały tzw. wewnętrzne dziesiątki.

Z tego powodu kolejny reprezentant Polski – Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) –  który również zdobył 597 punktów – uplasował się na 6 miejscu. Młody zawodnik z Gwardii Olsztyn – Maciej Kowalewicz – rywalizację zakończył na 27 miejscu (590 punktów).

Dobry start mają dziś za sobą również: Paula Wrońska (LOK Lider Lębork), Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław), Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra). Po przegranym dziś (26.10) rano z Niemkami meczu o brąz (wynikiem 17:13) zajęły ostatecznie 4 miejsce.

Reprezentacji Polski z trzema medalami na MŚ w Kairze

W miniony weekend Tomasz Bartnik zdobył swoje pierwsze srebro na mistrzostwach w Kairze, w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. To olimpijska konkurencja, więc jednocześnie wywalczył olimpijską kwalifikację dla polskich strzelców na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Polska reprezentacja ma w sumie trzy medale.

Podobnie jak Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław), która ma na swoim koncie również „przepustkę na olimpiadę”, choć… ostatecznie zajęła czwarte miejsce w finale karabinu pneumatycznego. Za to dwa dni temu Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) i Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) zdobyli brąz w konkurencji par mieszanych w pistolecie dowolnym na 50 metrów.