STS KOD PROMOCYJNY

Tomasz Bartnik podwójnym wicemistrzem świata w karabinie

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaSukcesy i rekordyTomasz Bartnik podwójnym wicemistrzem świata w karabinie

Tomek Bartnik pokazuje klasę! Dziś rano na MŚ w Kairze zdobył srebro w jednej z trudniejszych strzeleckich konkurencji – w karabinie na 300 metrów leżąc. Tym samym udowadnia swoją strzelecką klasę, bo na tym dystansie decydują detale i perfekcyjna technika!

O punkt od zwycięstwa

Wynik 598 punktów dał Tomaszowi Bartnikowi drugie miejsce. Zaledwie punktu zabrakło mu do lidera tabeli Simona Claussena z Norwegii, który w 6 seriach stracił zaledwie 1 punkt (599 pkt.) i zdobył złoto.

Trzecie miejsce na podium przypadło zawodnikowi z Austrii. Alexander Schmirl stracił w 2-giej serii dwa punkty i już tej straty nie odrobił. Ostatecznie zdobył 597 punktów, a o jego wysokiej lokacie zdecydowały tzw. wewnętrzne dziesiątki.

Z tego powodu kolejny reprezentant Polski – Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) –  który również zdobył 597 punktów – uplasował się na 6 miejscu. Młody zawodnik z Gwardii Olsztyn – Maciej Kowalewicz – rywalizację zakończył na 27 miejscu (590 punktów).

Dobry start mają dziś za sobą również: Paula Wrońska (LOK Lider Lębork), Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław), Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra). Po przegranym dziś (26.10) rano z Niemkami meczu o brąz (wynikiem 17:13) zajęły ostatecznie 4 miejsce.

Tomasz Bartnik podwójnym wicemistrzem świata w karabinie

Reprezentacji Polski z trzema medalami na MŚ w Kairze

W miniony weekend Tomasz Bartnik zdobył swoje pierwsze srebro na mistrzostwach w Kairze, w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. To olimpijska konkurencja, więc jednocześnie wywalczył olimpijską kwalifikację dla polskich strzelców na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Polska reprezentacja ma w sumie trzy medale.

Podobnie jak Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław), która ma na swoim koncie również „przepustkę na olimpiadę”, choć… ostatecznie zajęła czwarte miejsce w finale karabinu pneumatycznego. Za to dwa dni temu Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) i Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) zdobyli brąz w konkurencji par mieszanych w pistolecie dowolnym na 50 metrów.

Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...