STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Lisowska i Krystian Zalewski najlepsi w Polsce na dystansie 10 000 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneAleksandra Lisowska i Krystian Zalewski najlepsi w Polsce na dystansie 10 000...

W lubuskim Międzyrzeczu 23 kwietnia rozegrano mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów. Na starcie biegu pojawiło się wielu utytułowanych i znaczących w Polsce lekkoatletów, a mistrzami Polski zostali Aleksandra Lisowska i Krystian Zalewski. Oboje swoje biegi wygrali ze znaczną przewagą i pewnie sięgnęli po tytuły. Aleksandra Lisowska poprawiła także swój rekord życiowy. 

Życiówka i złoty medal Aleksandry Lisowskiej

Mistrzostwa Polski na dystansie 10 000 metrów zostały podzielone na kilka biegów w każdej kategorii, a następnie poszczególne czasy zestawiono w tabeli zbiorczej. Od początku swojego startu Aleksandra Lisowska narzuciła wysokie tempo i kontrolowała jego przebieg. O ile na początku jeszcze niektóre biegaczki próbowały dotrzymać jej kroku, o tyle w drugiej fazie rywalizacji biegła już samotnie. Nie przeszkodziło jej to w osiągnięciu najlepszego wyniku w karierze. Linię mety minęła z czasem 32:55.09. Jest to jednocześnie piąty wynik w tym sezonie w Europie, co pokazuje, w jak wysokiej formie jest zawodniczka z AZS UWM Olsztyn. 

Drugie miejsce i srebrny medal z czasem 33:12.93 wywalczyła Beata Topka. Na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Lizakowska, której na mecie zmierzono czas 33:14.52. Złoto w kategorii do lat 23. wywalczyła Julia Koralewska. 

Krystian Zalewski po raz czwarty z rzędu

W rywalizacji mężczyzn nie było żadnych niespodzianek. Mistrzostwo Polski w biegu na 10 000 metrów po raz czwarty z rzędu wywalczył Krystian Zalewski, który na co dzień trenuje w Barnim Goleniów. Polski biegacz pobiegł bardzo dobrze i o blisko 20 sekund wyprzedził kolejnych zawodników. O jego sukcesie zadecydował atak w połowie dystansu, gdzie oderwał się od innych lekkoatletów i pewnie pomknął po złoto. Na mecie zmierzono mu czas 28:45.47. 

Srebrny medal wywalczył Patryk Kozłowski z wynikiem 29:04.45, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Kaczor 29:19.09. Mistrzem Polski w kategorii do lat 23. został Adam Kołodziej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...