Meronk trzeci w Dutch Open. Jest awans do The Open!

Strona głównaGolfMeronk trzeci w Dutch Open. Jest awans do The Open!

Kolejny udany turnieju cyklu DP World Tour w wykonaniu najlepszego polskiego golfisty. Adrian Meronk zajął trzecie miejsce w The Open, co oznacza, że zakwalifikował się do turnieju Wielkiego Szlema, czyli 150 edycji The Open.

Polski golfista od początku zmagań był w czołówce, a już drugiego dnia „wskoczył” na podium. Potem mimo chwilowego spadku udało mu się wrócić na trzecie miejsce i tak też zakończyć zmagania w Holandii. Polakowi nie przeszkadzały trudne warunki, co widać na poniższym wideo.

Dla Meronka to trzecie podium w tym roku. W maju był trzeci w Katalonii, a w marcu w Katarze. Trzecie miejsce w Holandii zagwarantowało Polakowi jednak występ w 150. edycji The Open, czyli brytyjskiego turnieju Wielkiego Szlema. British Open, bo pod taką też nazwą występują te prestiżowe zawody, odbywały się już w latach 186-1870! Rok temu Meronk stał się pierwszym Polakiem, który wystąpił w turnieju Wielkiego Szlema, gdyż zagrał w US Open.

Dobra postawa Adriana sprawiła, że udało mu się przebić do pierwszej setki światowego rankingu golfa. Meronk obecnie jest klasyfikowany na 96. miejscu, najwyższym w karierze.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...