Meronk trzeci w Dutch Open. Jest awans do The Open!

Strona głównaGolfMeronk trzeci w Dutch Open. Jest awans do The Open!

Kolejny udany turnieju cyklu DP World Tour w wykonaniu najlepszego polskiego golfisty. Adrian Meronk zajął trzecie miejsce w The Open, co oznacza, że zakwalifikował się do turnieju Wielkiego Szlema, czyli 150 edycji The Open.

Polski golfista od początku zmagań był w czołówce, a już drugiego dnia „wskoczył” na podium. Potem mimo chwilowego spadku udało mu się wrócić na trzecie miejsce i tak też zakończyć zmagania w Holandii. Polakowi nie przeszkadzały trudne warunki, co widać na poniższym wideo.

Dla Meronka to trzecie podium w tym roku. W maju był trzeci w Katalonii, a w marcu w Katarze. Trzecie miejsce w Holandii zagwarantowało Polakowi jednak występ w 150. edycji The Open, czyli brytyjskiego turnieju Wielkiego Szlema. British Open, bo pod taką też nazwą występują te prestiżowe zawody, odbywały się już w latach 186-1870! Rok temu Meronk stał się pierwszym Polakiem, który wystąpił w turnieju Wielkiego Szlema, gdyż zagrał w US Open.

Dobra postawa Adriana sprawiła, że udało mu się przebić do pierwszej setki światowego rankingu golfa. Meronk obecnie jest klasyfikowany na 96. miejscu, najwyższym w karierze.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...