STS KOD PROMOCYJNY

Meronk trzeci w Dutch Open. Jest awans do The Open!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMeronk trzeci w Dutch Open. Jest awans do The Open!

Kolejny udany turnieju cyklu DP World Tour w wykonaniu najlepszego polskiego golfisty. Adrian Meronk zajął trzecie miejsce w The Open, co oznacza, że zakwalifikował się do turnieju Wielkiego Szlema, czyli 150 edycji The Open.

Polski golfista od początku zmagań był w czołówce, a już drugiego dnia „wskoczył” na podium. Potem mimo chwilowego spadku udało mu się wrócić na trzecie miejsce i tak też zakończyć zmagania w Holandii. Polakowi nie przeszkadzały trudne warunki, co widać na poniższym wideo.

Dla Meronka to trzecie podium w tym roku. W maju był trzeci w Katalonii, a w marcu w Katarze. Trzecie miejsce w Holandii zagwarantowało Polakowi jednak występ w 150. edycji The Open, czyli brytyjskiego turnieju Wielkiego Szlema. British Open, bo pod taką też nazwą występują te prestiżowe zawody, odbywały się już w latach 186-1870! Rok temu Meronk stał się pierwszym Polakiem, który wystąpił w turnieju Wielkiego Szlema, gdyż zagrał w US Open.

Dobra postawa Adriana sprawiła, że udało mu się przebić do pierwszej setki światowego rankingu golfa. Meronk obecnie jest klasyfikowany na 96. miejscu, najwyższym w karierze.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...