STS KOD PROMOCYJNY

Pogoda pokrzyżowała plany. Cezary Strumnik wicemistrzem świata!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSukcesy i rekordyPogoda pokrzyżowała plany. Cezary Strumnik wicemistrzem świata!

Cezary Strumnik został wicemistrzem świata w motorowodnej klasie OSY400. Dla Polaka to już piętnasty medal mistrzowski w karierze. Gdyby nie warunki atmosferyczne być może zgarnąłby nawet i złoty krążek.

Aura dyktowała warunki

Rywalizacja w Oulton Broad w Wielkiej Brytanii nie należała do najprzyjemniejszych. Wszystkiemu winna była pogoda. Przez nią zdołano rozegrać ledwie jeden z czterech zaplanowanych biegów. W sobotę zawodnicy zdołali zapoznać się z akwenem podczas treningów.

Pogoda już wtedy dawała o sobie znać. Udało się rozegrać, poza treningiem, jedynie kwalifikacje. Kwalifikacje wygrał Estończyk Rene Suuk. Tuż za nim byli Polacy. Drugi czas uzyskał Jakub Rochowiak, ubiegłoroczny mistrz świata. Trzeci był Strumnik.

W niedzielę udało się rozegrać ledwie jeden bieg. W dodatku i tak to było ryzykowne. W końcu pogoda nadal nie pozwalała na spokojne rozegranie zawodów. Sędziowie zaryzykowali, jednak na szczęście wszystko pod względem zdrowotnym zakończyło się pomyślnie.

Pozostał niedosyt

Ostatecznie wyścig wygrał zwycięzca ten sam zawodnik, który wygrał kwalifikacje, czyli Estończyk Rene Suuk. Cezary Strumnik wylądował na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy James Bowman. Szósty zawody zakończył Bartosz Rochowiak, ósmy był Michał Poźniak, a dziewiąty Jakub Rochowiak

– Z jednej strony cieszę się z kolejnego medalu. Z drugiej czuję spory niedosyt. Myślę, że przeniesienie tych mistrzostw na inny termin, przy tak niesprzyjającej pogodzie, byłoby o wiele lepszym rozwiązaniem – powiedział wicemistrz świata po zawodach.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...