Pogoda pokrzyżowała plany. Cezary Strumnik wicemistrzem świata!

Strona głównaSukcesy i rekordyPogoda pokrzyżowała plany. Cezary Strumnik wicemistrzem świata!

Cezary Strumnik został wicemistrzem świata w motorowodnej klasie OSY400. Dla Polaka to już piętnasty medal mistrzowski w karierze. Gdyby nie warunki atmosferyczne być może zgarnąłby nawet i złoty krążek.

Aura dyktowała warunki

Rywalizacja w Oulton Broad w Wielkiej Brytanii nie należała do najprzyjemniejszych. Wszystkiemu winna była pogoda. Przez nią zdołano rozegrać ledwie jeden z czterech zaplanowanych biegów. W sobotę zawodnicy zdołali zapoznać się z akwenem podczas treningów.

Pogoda już wtedy dawała o sobie znać. Udało się rozegrać, poza treningiem, jedynie kwalifikacje. Kwalifikacje wygrał Estończyk Rene Suuk. Tuż za nim byli Polacy. Drugi czas uzyskał Jakub Rochowiak, ubiegłoroczny mistrz świata. Trzeci był Strumnik.

W niedzielę udało się rozegrać ledwie jeden bieg. W dodatku i tak to było ryzykowne. W końcu pogoda nadal nie pozwalała na spokojne rozegranie zawodów. Sędziowie zaryzykowali, jednak na szczęście wszystko pod względem zdrowotnym zakończyło się pomyślnie.

Pozostał niedosyt

Ostatecznie wyścig wygrał zwycięzca ten sam zawodnik, który wygrał kwalifikacje, czyli Estończyk Rene Suuk. Cezary Strumnik wylądował na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy James Bowman. Szósty zawody zakończył Bartosz Rochowiak, ósmy był Michał Poźniak, a dziewiąty Jakub Rochowiak

– Z jednej strony cieszę się z kolejnego medalu. Z drugiej czuję spory niedosyt. Myślę, że przeniesienie tych mistrzostw na inny termin, przy tak niesprzyjającej pogodzie, byłoby o wiele lepszym rozwiązaniem – powiedział wicemistrz świata po zawodach.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....