STS KOD PROMOCYJNY

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaMecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski.

Pożegnanie króla

Artur Boruc to wyjątkowa postać dla polskiego futbolu i środowiska Legii Warszawa. W sierpniu 2020 roku spełnił obietnicę daną sympatykom warszawskiego klubu i wrócił do stolicy, by tu zakończyć karierę. Nie udało się zorganizować pożegnania w trakcie zakończonych już rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2021/22, dlatego Legia postanowiła uhonorować bramkarza w nieco inny sposób.

Boruc lata 2005-2010 spędził w Celtiku FC, z którym trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Szkocji. W związku z tym, 20 lipca 2022 roku zostanie rozegrany mecz towarzyski, w którym naprzeciw siebie staną dwa, najważniejsze dla golkipera kluby.

Podzieleni kibice

Kibice warszawskiej Legii nie mają najlepszych wspomnień z Celtkiem, stąd podzielone opinie na temat pomysłu rozegrania meczu towarzyskiego przy Łazienkowskiej. Mimo to, włodarze klubu ze stolicy spodziewają się wysokiej frekwencji. Sprzedaż biletów na „King’s Party”, jak komunikowana jest ta impreza w oficjalnych mediach społecznościowych Legii, rozpocznie się końcem czerwca. Godzina rozpoczęcia meczu jeszcze nie została potwierdzona, natomiast pierwszeństwo zakupu wejściówek będą mieć osoby, które posiadały karnet na mecze legionistów w sezonie 2021/22.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...