Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaMecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski.

Pożegnanie króla

Artur Boruc to wyjątkowa postać dla polskiego futbolu i środowiska Legii Warszawa. W sierpniu 2020 roku spełnił obietnicę daną sympatykom warszawskiego klubu i wrócił do stolicy, by tu zakończyć karierę. Nie udało się zorganizować pożegnania w trakcie zakończonych już rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2021/22, dlatego Legia postanowiła uhonorować bramkarza w nieco inny sposób.

Boruc lata 2005-2010 spędził w Celtiku FC, z którym trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Szkocji. W związku z tym, 20 lipca 2022 roku zostanie rozegrany mecz towarzyski, w którym naprzeciw siebie staną dwa, najważniejsze dla golkipera kluby.

Podzieleni kibice

Kibice warszawskiej Legii nie mają najlepszych wspomnień z Celtkiem, stąd podzielone opinie na temat pomysłu rozegrania meczu towarzyskiego przy Łazienkowskiej. Mimo to, włodarze klubu ze stolicy spodziewają się wysokiej frekwencji. Sprzedaż biletów na „King’s Party”, jak komunikowana jest ta impreza w oficjalnych mediach społecznościowych Legii, rozpocznie się końcem czerwca. Godzina rozpoczęcia meczu jeszcze nie została potwierdzona, natomiast pierwszeństwo zakupu wejściówek będą mieć osoby, które posiadały karnet na mecze legionistów w sezonie 2021/22.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Udany występ Mikołaja Marczyka w Rajdzie Finlandii

Mikołaj Marczyk w miniony weekend wziął udział w Rajdzie Finlandii. Polak zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2, więc jego debiut na fińskich szutrach...

Polskie rekordy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie część konkurencji miała rangę Diamentowej Ligi. To pierwsze tak prestiżowe zawody lekkoatletyczne w...