Młodzieżówka kontynuuje świetną serię. Izrael pokonany w Łodzi

Strona głównaPiłka nożnaMłodzieżówka kontynuuje świetną serię. Izrael pokonany w Łodzi

Reprezentacja Polski do lat 21. w piłce nożnej pokonała 2:1 rówieśników z Izraela w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Spotkanie rozegrano w Łodzi, a zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Niestety w 35. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Rakoczy. Podopieczni Adama Majewskiego po czterech kolejkach mają komplet punktów i prowadzą w tabeli grupy D. Już za kilka dni zagrają w Essen z Niemcami.

Ważne zwycięstwo młodych Polaków

Biało-czerwoni do piątkowego meczu w Łodzi przystępowali z trzema zwycięstwami na koncie. Na inaugurację eliminacji wygrali z Kosowie, a następnie dwukrotnie pokonali młodych Estończyków. Dzięki temu wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie D. Meczem z Izraelem rozpoczęli serię trudniejszych spotkań. W Łodzi mierzyli się z rywalem, z którym ostatnio grali w kratkę. Mecz od początku prowadzony był jednak pod dyktando zawodników Adama Majewskiego. W pierwszej połowie w polu karnym faulowany był Dominik Marczuk. Do piłki podszedł Michał Rakoczy, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Do przerwy było 0:0

Po zmianie stron niespełna kwadrans czekaliśmy na pierwsze trafienie. Dobrze w pole karne dograł Kacper Kozłowski, a w polu karnym najlepiej zachował się Miłosz Matysik i było 1:0. Na niespełna 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry odetchnęliśmy. Ataki biało-czerwonych przyniosły skutek i gola na 2:0 strzelił Szymon Włodarczyk. W doliczonym czasie gry Polakom zabrakło koncentracji i Ran Binyamin zdobył bramkę honorową. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 2:1.

Polska – Izrael 2:1 (0:0)

We wtorek ważny wyjazd do Niemiec

Już w najbliższy wtorek Polacy zagrają z faworytami grupy D Niemcami. Spotkanie odbędzie się w Essen i to gospodarzom daje się więcej szans na zwycięstwo. Z drugiej strony biało-czerwoni są rozpędzeni i z kompletem 12 punktów zajmują pierwsze miejsce w grupie. Ponadto Adam Majewski powołał do drużyny kilku graczy, którzy regularnie otrzymują powołania do pierwszej reprezentacji. Liczymy na to, że biało-czerwoni przeciwstawią się Niemcom i powalczą na wyjeździe o dobry wynik. Mecz odbędzie się 21 listopada o 18:00.