Polacy brązowymi medalistami mistrzostw Europy w amp futbolu

Strona głównaPiłka nożnaPolacy brązowymi medalistami mistrzostw Europy w amp futbolu

Kolejny sukces naszych amp futbolistów. Polacy zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. W małym finale po zaciętym meczu pokonali 1:0 Anglików. Bramkę na wagę medalu zdobył Bartosz Łastowski. Później nasza kadra postawiła na solidną defensywę. Świetnie w bramce spisywał się Łukasz Miśkiewicz. Zespół prowadzony przez Dmytro Kamekę utrzymał skromne prowadzenie i po raz trzeci w historii stanął na podium mistrzostw Europy. Wcześniej Polacy dokonali tego w latach 2017 i 2021.

Droga do małego finału

Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w amp futbolu Polacy wymieniani byli w gronie głównych kandydatów do zdobycia medalu. We francuskim Evian od początku spisywali się bardzo dobrze. W meczu otwarcia biało-czerwoni bez problemów wygrali aż 7:0 z Grekami. Później było spotkanie ze Szkotami i historyczny wynik. Polacy wygrali 15:0 i ustanowili swój rekord bramek zdobytych w jednym meczu rangi mistrzostw Europy. Rywalizację w grupie D zakończyli zwycięstwem 6:0 z Niemcami. Z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

Tam na ich drodze stanęli Irlandczycy. Tym razem spotkanie było bardziej wyrównane. Do przerwy nie oglądaliśmy żadnej bramki. Worek rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Polacy strzelili trzy gole i zameldowali się w półfinale. Niestety tam na ich drodze stanęli świetnie dysponowani Turcy, czyli aktualni mistrzowie świata. Podopieczni Dmytro Kameki nie byli w stanie się im przeciwstawić i przegrali 1:5. W ten sposób zatrzymany został ich marsz w mistrzostwach Europy. Wylądowali w małym finale z szansami na brązowy medal.

Skromna wygrana w meczu o brąz

W małym finale po drugiej stronie boiska stanęli Anglicy. Spotkanie od początku do końca było niezwykle wyrównane. Dobrze w naszej bramce spisywał się Łukasz Miśkiewicz, który kilkukrotnie ratował kolegom skórę. Polacy wygrali 1:0, a bramę na wagę brązowego medalu mistrzostw Europy zdobył Bartosz Łastowski. Zawodnik ten popisał pięknym strzałem z dystansu. Dzięki temu biało-czerwoni po raz trzeci w historii zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Wcześniej dokonali tej sztuki w latach 2017 i 2021.