STS KOD PROMOCYJNY

Polacy wygrali AMP Futbol Cup 2024

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPolacy wygrali AMP Futbol Cup 2024

Polacy po raz kolejny potwierdzili, że należą do ścisłej światowej czołówki w amp futbolu. Tym razem biało-czerwoni wygrali mocno obsadzony turniej AMP Futbol Kraków Cup rozgrywany na stadionie Prądniczanki. Drużyna prowadzona przez Dmytro Kamekę rywalizowała z Włochami i Holendrami. Turniej w Krakowie stanowił element przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy. 

Udany występ i zwycięstwo w Krakowie

W Krakowie po raz kolejny rozegrano turniej AMP Futbol Cup. W tym roku poza Polakami udział w nim wzięli Holendrzy i Włosi. Rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym po dwa mecze. Podopieczni Dmytro Kameki rozpoczęli zmagania od spotkania z Włochami i wygrali 5:0. Pierwszy dzień Polacy zakończyli efektownym zwycięstwem 6:0 nad Holendrami i potwierdzili, że są w dobrej dyspozycji. 


Czytaj więcej o amp futbolu:


Na drugi dzień zaplanowano rewanże. Tym razem Biało-czerwoni rozpoczęli od wygranej 5:0 z Holendrami. Inne wyniki ułożyły się w ten sposób, że ostatni mecz turnieju pomiędzy Polakami i Włochami był jednocześnie finałem. Niedzielne starcie było bardziej zacięte od sobotniego. Walka toczyła się na każdym boisku. Ostatecznie zdecydowała jedna bramka. Polacy wygrali 1:0 i z kompletem zwycięstw sięgnęli po triumf w AMP Futbol Cup 2024 w Krakowie. Na przestrzeni całego turnieju na stadionie Prądniczanki nie stracili ani jednej bramki. Na uwagę zasługuje nie tylko gra w obronie, ale także w ofensywie, ponieważ Polacy skończyli zmagania z bilansem bramkowym 17:0. Drugie miejsce zajęli Włosi, którzy dwukrotnie pokonali Holendrów kolejno 3:0 i 2:0. Gościem specjalnym turnieju w Krakowie był były reprezentant Polski Sławomir Peszko.

Dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy

Dobry występ w Krakowie może cieszyć w perspektywie najbliższych tygodni. Wszystko dlatego, że już w czerwcu biało-czerwoni udadzą się do Francji, gdzie wezmą udział w mistrzostwach Europy. Turniej odbędzie się w dniach 1-8 czerwca. Polacy trafili w nim do grupy D, gdzie będą rywalizowali z Niemcami, Grekami i Szkotami. Zadaniem minimum biało-czerwonych jest wyjście z grupy do fazy pucharowej. Polaków stać na to, aby włączyć się do walki o medale, co potwierdzili na turnieju w Krakowie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...