Polacy słabsi od Czechów w pierwszym meczu towarzyskim w Chorwacji

Strona głównaPiłka nożnaFutsalPolacy słabsi od Czechów w pierwszym meczu towarzyskim w Chorwacji

Rozpoczął się turniej towarzyski Futsal Week June Challenge w chorwackiej miejscowości Poreč. Polacy na otwarcie przegrali 2:3 z Czechami, choć to oni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Rywale jednak zawsze doprowadzali do remisu i tuż przed końcem spotkania zadali decydujący cios. Pierwszą bramkę dla Polski zdobył Jacek Dzienis, druga była trafieniem samobójczym. Rewanż z Czechami odbędzie się w czwartek.

Solidny sprawdzian polskiej kadry. Czesi byli o gola lepsi

Reprezentacja Polski w futsalu przebywa na zgrupowaniu w Chorwacji. Tam bierze udział w zmaganiach towarzyskich Futsal Week June Challenge – Poreč 2024. Za biało-czerwonymi pierwszy mecz towarzyski. Polacy rywalizowali z Czechami. Spotkanie od początku do końca trzymało w napięciu. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Jacka Dzienisa. Zawodnik Jagiellonii Białystok debiutował w kadrze i od razu wpisał się na listę strzelców. Niestety później przewagę zyskali Czesi. Bramkarz Krzysztof Iwanek kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami. Niestety był bezradny przy strzale Davida Drozda. Do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron znów to Polacy zaatakowali jako pierwsi. Paweł Kaniewski dogrywał z rzutu rożnego, a Matěj Maur wpakował piłkę do własnej bramki. Radość Polaków potrwała tylko minutę. Tym razem to Czesi wykorzystali rzut rożny i na listę strzelców wpisał się Michal Holý. Później gra się wyrównała. Niestety w 37. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kaniewski i Polacy grali w osłabieniu. Trener rywali wycofał bramkarza i Czesi napierali na naszą defensywę. Przyniosło to zamierzony efekt. Gola na wagę zwycięstwa w 40. minucie strzelił Dominik Havlín, który wykorzystał przedłużony rzut karny. W ekipie Czech zagrał Michal Seidler z Rekordu Bielsko-Biała, który niedawno świętował zdobycie mistrzostwa Polski

Polska – Czechy 2:3 (1:1)

Za kilka dni rewanż

Nasza drużyna kontynuuje zgrupowanie w Chorwacji. W czwartek rozegra drugie spotkanie towarzyskie z Czechami. Trzymamy kciuki za to, aby tym razem było lepiej i udało się wygrać. Polacy trenują przed kolejnymi wyzwaniami. Niestety w kwietniu przegrali rywalizację barażową z Chorwatami i nie udało im się awansować na mistrzostwa świata.