Katarzyna Kiedrzynek wraca do Paris Saint-Germain!

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąKatarzyna Kiedrzynek wraca do Paris Saint-Germain!

Katarzyna Kiedrzynek potwierdziła, że od nowego sezonu będzie ponownie występować w barwach Paris Saint-Germain. Dla bramkarki reprezentacji Polski to powrót do Paryża po trzech latach spędzonych w VfL Wolfsburg.

Miało być lepiej

Niestety, ze względu na problemy zdrowotne kariera Kiedrzynek w Wolfsburgu nie potoczyła się po jej myśli. Przez ostatni sezon Polka zmagała się z poważnym urazem ścięgna udowego. Łącznie w ciągu trzech lat gry w najlepszym europejskim klubie kobiecej piłki nożnej wystąpiła w zaledwie 27 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Mimo tego, na koniec swojej kariery w Niemczech Kiedrzynek mogła być zadowolona, bo VfL Wolfsburg triumfował niedawno w Lidze Mistrzyń. Jej koleżanka z klubu i drużyny narodowej, Ewa Pajor, została królową strzelczyń turnieju, a następnie trafiła do najlepszej jedenastki rozgrywek.

Powrót do domu

Mimo trudnego okresu Kiedrzynek zaznacza, że ten czas wiele ją nauczył i teraz zamierza pokazać to w klubie, w którym stała się jedną z najlepszych bramkarek w Europie – Paris Saint-Germain. Jak sama przyznaje, czuje, że ponowna gra w Paryżu to dla niej „powrót do domu”.

Przypomnijmy, że w czasie poprzedniej przygody w stolicy Francji w latach 2013-2020 Kiedrzynek otrzymała wiele prestiżowych indywidualnych nagród. Należą do nich m.in. trzykrotny tytuł najlepszej bramkarki w lidze francuskiej, a także znalezienie się dwa razy w najlepszym składzie sezonu Ligi Mistrzyń. Trzymamy kciuki za powrót do formy i kolejne sukcesy w Paryżu!

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....