STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Kiedrzynek wraca do Paris Saint-Germain!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąKatarzyna Kiedrzynek wraca do Paris Saint-Germain!

Katarzyna Kiedrzynek potwierdziła, że od nowego sezonu będzie ponownie występować w barwach Paris Saint-Germain. Dla bramkarki reprezentacji Polski to powrót do Paryża po trzech latach spędzonych w VfL Wolfsburg.

Miało być lepiej

Niestety, ze względu na problemy zdrowotne kariera Kiedrzynek w Wolfsburgu nie potoczyła się po jej myśli. Przez ostatni sezon Polka zmagała się z poważnym urazem ścięgna udowego. Łącznie w ciągu trzech lat gry w najlepszym europejskim klubie kobiecej piłki nożnej wystąpiła w zaledwie 27 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Mimo tego, na koniec swojej kariery w Niemczech Kiedrzynek mogła być zadowolona, bo VfL Wolfsburg triumfował niedawno w Lidze Mistrzyń. Jej koleżanka z klubu i drużyny narodowej, Ewa Pajor, została królową strzelczyń turnieju, a następnie trafiła do najlepszej jedenastki rozgrywek.

Powrót do domu

Mimo trudnego okresu Kiedrzynek zaznacza, że ten czas wiele ją nauczył i teraz zamierza pokazać to w klubie, w którym stała się jedną z najlepszych bramkarek w Europie – Paris Saint-Germain. Jak sama przyznaje, czuje, że ponowna gra w Paryżu to dla niej „powrót do domu”.

Przypomnijmy, że w czasie poprzedniej przygody w stolicy Francji w latach 2013-2020 Kiedrzynek otrzymała wiele prestiżowych indywidualnych nagród. Należą do nich m.in. trzykrotny tytuł najlepszej bramkarki w lidze francuskiej, a także znalezienie się dwa razy w najlepszym składzie sezonu Ligi Mistrzyń. Trzymamy kciuki za powrót do formy i kolejne sukcesy w Paryżu!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...