Trzech zawodników wypadło przez kontuzje. Trelowski dowołany do kadry

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiTrzech zawodników wypadło przez kontuzje. Trelowski dowołany do kadry

W przeddzień rozpoczęcia zgrupowania reprezentacji Polski doszło do zmian w kadrze. Dowołany został Kacper Trelowski z Rakowa Częstochowa. Z powodu urazów z kadry wypadli: Bartłomiej Drągowski, Kacper Kozłowski i Mateusz Skrzypczak. Zawodnicy Ci mogą mówić o sporym pechu. Pierwszy mecz Polaków już 12 października z Portugalią. Trzy dni później zagramy z Chorwacją. Oba mecze odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kontuzje komplikują sprawę Michałowi Probierzowi

Ostatnia kolejka przed przerwą reprezentacyjną okazała się pechowa dla kilku powołanych graczy. Trzech kadrowiczów odniosło urazy, które eliminują ich z udziału w zgrupowaniu. To bramkarz Bartłomiej Drągowski z Panathinaikosu, obrońca Mateusz Skrzypczak z Jagiellonii Białystok i pomocnik Kacper Kozłowski z Gaziantepu. Skrzypczak doznał kontuzji w meczu Ekstraklasy z Legią Warszawa i zalany łzami opuszczał boiska. Miało to być dla niego debiutanckie zgrupowanie w seniorskiej kadrze. Kacper Kozłowski z kolei miał wrócić do reprezentacji po dłuższej przerwie, jednak nabawił się urazu w domowym meczu z Besiktasem. Bartłomiej Drągowski liczył na walkę o bluzę z numerem 1 reprezentacji Polski, jednak póki co musi odłożyć te plany.

Kacper Trelowski dowołany do reprezentacji

Absencja Bartłomieja Drągowskiego sprawiła, że Michał Probierz dowołał kolejnego bramkarza. Do kadry dołączy Kacper Trelowski z Rakowa Częstochowa, który pierwszy raz pojawi się na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji. Ma tam pełnić rolę bramkarza numer cztery. Pozostała trójka to: Łukasz Skorupski (Bologna), Marcin Bułka (OGC Nice) i Bartosz Mrozek (Lech Poznań). Niedługo dowiemy się, czy selekcjoner zdecyduje się na dowołanie zawodników w miejsce dwóch kontuzjowanych graczy z pola.

Trudne mecze z potentatami

Przed Polakami trudne mecze w Lidze Narodów. Najpierw 12 października zagrają u siebie z Portugalią. Trzy dni później podejmą Chorwatów, z którymi miesiąc temu przegrali 0:1. Oba mecze odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ich stawką będą cenne punkty w Lidze Narodów. Polacy po dwóch kolejkach mają trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie ze Szkotami