Trzecia porażka MKS-u FunFloor Lublin w Lidze Europejskiej

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychTrzecia porażka MKS-u FunFloor Lublin w Lidze Europejskiej

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin wciąż pozostają bez zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Europejskiej. W trzeciej kolejce grupy C przegrały na wyjeździe 29:35 z HSG Bensheim/Auerbach z Niemiec. Początek pierwszej połowy był bardzo obiecujący i to lublinianki miały przewagę. Niestety później do głosu doszły gospodynie i to one odniosły zasłużone zwycięstwo. Szansa do rewanżu 3 lutego, gdy MKS Lublin zagra z Niemkami przed własną publicznością.

MKS FunFloor Lublin na przełamanie jeszcze poczeka

W trzeciej kolejce grupy C Ligi Europejskiej piłkarek ręcznych mierzyły się dwa zespoły, które nie zdobyły jeszcze punktu. Na otwarcie zmagań w grupie MKS FunFloor Lublin przegrał na wyjeździe z CS Gloria 2018 BN z Rumunii. Później przed własną publicznością podopieczne Edyty Majdzińskiej po wyrównanej walce przegrały z faworyzowanym Neptunes Nantes z Francji. Niemiecki HSG Bensheim/Auerbach zanotował porażki z tymi samymi rywalami.

Spotkanie w Niemczech rozpoczęło się bardzo obiecująco. Pierwsze minuty należało do MKS-u Lublin, który szybko wypracował sobie przewagę trzech bramek. Ostatni raz prowadził 11:8. Niestety wtedy coś w grze lublinianek się zacięło. Rywalki zdobyły pięć bramek z rzędu i przejęły inicjatywę. Do przerwy MKS przegrywał 15:17. Po zmianie stron było już tylko gorzej. Polski zespół nie był w stanie zniwelować strat, a te stopniowo rosły. Szczypiornistki HSG Bensheim/Auerbach rozkręcały się z minuty na minutę. Ostatecznie pewnie wygrały 35:29, zdobywając pierwsze punkty w tych rozgrywkach. Lublinianki muszą na nie jeszcze poczekać. Najwięcej bramek dla MKS-u rzuciły: Romana Roszak (5), Magda Balsam (4) i Sara Kovarova (4).

HSG Bensheim/Auerbach – MKS FunFloor Lublin 35:29 (17:15)

Za dwa tygodnie rewanż

Już za dwa tygodnie rozpocznie się runda rewanżowa i dojdzie do rewanżu pomiędzy tymi drużynami. Tym razem gospodarzem będzie MKS FunFloor Lublin. Spotkanie zaplanowano na 3 lutego. Lublinianki przed własną publicznością będą chciały przerwać złą passę i odnieść premierowe zwycięstwo w rozgrywkach. Nawet w przypadku zwycięstwa o awans do fazy pucharowej będzie bardzo trudno.