MKS FunFloor Lublin nieznacznie słabsze od faworytek z Nantes

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychMKS FunFloor Lublin nieznacznie słabsze od faworytek z Nantes

Piłkarki ręczne MKS FunFloor Lublin dzielnie walczyły z Neptunes Nantes w drugiej kolejce grupy C Ligi Europejskiej. Wynik długo oscylował w okolicach remisu. Niestety końcówka należała do przyjezdnych, które rzuciły kilka bramek więcej i wygrały 34:29. Podopieczne Edyty Majdzińskiej pokazały się z dobrej strony i długo rywalizowały z Nantes jak równy z równym. Niestety doznały drugiej porażki w rozgrywkach. W następnej kolejce zagrają z Bensheim-Auerbach z Niemiec.

Świetna postawa MKS FunFloor Lublin w meczu z Neptunes Nantes

Zdecydowanymi faworytkami tego meczu były zawodniczki francuskiego Neptunes Nantes, które zmagania w Lidze Europejskiej rozpoczęły od wysokiej wygranej z Bensheim-Auerbach. Gospodynie z kolei w pierwszym meczu przegrały na wyjeździe 23:26 z CS Gloria 2018 BN z Rumunii. Mecz w Lublinie z Neptunes od początku był jednak bardzo wyrównany, a jego losy ważyły się do ostatnich minut.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zagrały bardzo dobre spotkanie. Wicemistrzynie Polski nie przestraszyły się faworytek i nawiązały z nimi rywalizację. Pod koniec pierwszej połowy prowadziły nawet 14:12. Niestety cztery kolejne bramki rzuciły przyjezdne i to one prowadziły 16:14. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Lublinianki doprowadziły do wyrównania i w pewnym momencie prowadziły 24:22. Francuzki odrobiły straty. Ostatni raz remisowo było przy stanie 27:27. W końcówce szczypiornistki Neptunes Nantes przyspieszyły i wypracowały sobie kilka bramek przewagi. Spotkanie zakończyło się porażką lublinianek 29:34.

MKS FunFloor Lublin – Neptunes Nantes 29:34 (14:16)

Za tydzień szansa na pierwsze zwycięstwo

Kolejne spotkanie w Europie zawodniczki MKS FunFloor Lublin zagrają już 20 stycznia. Staną przed szansą na wywalczenie pierwszego zwycięstwa w obecnych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Na wyjeździe zmierzą się z Bensheim-Auerbach z Niemiec. Zespół ten również rozpoczął zmagania od dwóch porażek i zajmuje ostatnie miejsce w grupie C z gorszym bilansem bramek od MKS FunFloor Lublin. Podopieczne Edyty Majdzińskiej stać na wywalczenie wyjazdowego zwycięstwa.