Lubinianki nie sprawiły sensacji. Kolejna porażka z Węgierkami

Strona głównaPiłka ręcznaLubinianki nie sprawiły sensacji. Kolejna porażka z Węgierkami

Do przerwy szczypiornistki Zagłębia Lubin mogły mieć nadzieje na dobry wynik z FTC-Rail Cargo Hungaria. Po zmianie stron zostały jednak zdominowane przez rywalki i przegrały różnicą 12. bramek. Spotkanie w Lubinie odbyło się w ramach ósmej kolejki Ligi Mistrzyń. Niestety mistrzynie Polski nie sprawiły sensacji i wciąż pozostają z zerowym dorobkiem punktowym w tegorocznych rozgrywkach. Szansę na pierwsze punkty otrzymają dopiero w przyszłym roku.

Do przerwy pachniało niespodzianką

Zdecydowanymi faworytkami tego meczu były szczypiornistki FTC-Rail Cargo Hungaria. Pierwszy mecz na Węgrzech zakończył się zwycięstwem tej drużyny 35:22. Tym razem zawodniczki Zagłębia Lubin liczyły na zdecydowanie lepszy wynik. Początek meczu w wykonaniu podopiecznych Bożeny Karkut był bardzo obiecujący. Mistrzynie Polski prowadziły nawet 9:7. Niestety już w końcówce pierwszej połowy rywalki z Węgier zaczęły grać zdecydowanie skuteczniej i odskoczyły na trzy bramki. Do przerwy na tablicy wyników było 15:18

Po zmianie stron w grze mistrzyń Polski wszystko się posypało. Przyjezdne zaczęły dominować w każdym elemencie gry. Z minuty na minuty coraz bardziej się rozkręcały. Jeżeli kibice lubinianek mogli liczyć na przełamanie, to jednak szczypiornistki FTC-Rail Cargo Hungaria szybko rozwiały te nadzieje. Początek drugiej części gry to wygrana Węgierek aż 10:2. Na tablicy wyników było 17:28. Zawodniczki Zagłębia Lubin straciły szanse na dobry wynik. Do końca jednak walczyły. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem rywalek 35:23.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – FTC-Rail Cargo Hungaria 23:35 (15:18)

Szansa na pierwsze punkty dopiero w przyszłym roku

Przed mistrzyniami Polski z Lubina kilka tygodni przerwy w rozgrywkach europejskich. Wznowią je dopiero 6 stycznia wyjazdowym meczem z Team Esbjerg z Danii. Zespół ten po ośmiu kolejkach prowadzi w grupie B i jest blisko awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Dunki będą zdecydowanymi faworytkami do wygrania z Zagłębiem. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wynikiem 24:36.