Strona głównaPiłka ręcznaMagdeburg lepszy od Industrii. Kielczanie zagrają o brąz Klubowych Mistrzostw Świata

Nie było rewanżu za finał Ligi Mistrzów. Industria Kielce ponownie przegrała z niemieckim Magdeburgiem i nie awansowała do finału Super Globe. Mistrzowie Polski dzielnie walczyli, jednak w końcówce musieli uznać wyższość swoich rywali. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa staną przed szansą zdobycie trzeciego brązowego medalu Klubowych Mistrzostw Świata w swojej historii.

Mecz pod dyktando Magdeburga. Nieudany rewanż Industrii

Sobotni półfinał Klubowych Mistrzostw Świata był szansą na rewanż dla Industrii Kielce, za porażkę w finale Ligi Mistrzów sprzed kilku miesięcy. Niestety znów nie udało się znaleźć patentu na zespół SC Magdeburg. Mecz od początku toczył się pod dyktando rywali. Szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Na tablicy wyników było już 9:5. Do końca pierwszej połowy kielczanie dzielnie walczyli i na przerwę schodzili już tylko przy stracie jednej bramki. Magdeburg prowadził 15:14 i sprawa awansu była jeszcze kwestią otwartą

Początek drugiej połowy należał do Industrii Kielce. Mistrzowie Polski wyszli na skromne prowadzenie jedną bramką. Ostatni raz wygrywali 22:21. Niestety końcówka należała do zwycięzców Ligi Mistrzów. Umiejętnie punktowali błędy zawodników z Kielc i sięgnęli po przekonujące zwycięstwo 28:24. Szkoda straconej szansy na finał, ponieważ Industria Kielce była bliska wygranej. Zadecydowała słabsza końcówka. Najwięcej bramek dla mistrzów Polski zdobyli: Dylan Nahi (6), Alex Dujshebaev (5) i Igor Karacić (4).

SC Magdeburg – Industria Kielce 28:24 (15:14)

Mistrzowie Polski zagrają o brązowy medal Super Globe

Gracze Industrii Kielce nie mają dużo czasu na rozpamiętywanie porażki. Wszystko dlatego, że już w niedzielę zagrają o brązowy medal Super Globe w Arabii Saudyjskiej. Ich rywalem będzie hiszpańska Barcelona, która w półfinale po dogrywce przegrała z niemieckim Fuechse Berlin. Faworytami do wygranej w małym finale będą Hiszpanie, jednak zawodników Industrii Kielc stać na sprawienie niespodzianki. Staną przed szansą na trzeci brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata w swojej historii. Początek meczu o 15:30.