MKS FunFloor Lublin z porażką w ostatnim meczu w Lidze Europejskiej

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychMKS FunFloor Lublin z porażką w ostatnim meczu w Lidze Europejskiej

Zespół MKS FunFloor Lublin przegrał na wyjeździe 25:39 z Neptunes Nantes w ostatnim meczu grupy C Ligi Europejskiej. Szczypiornistki wicemistrzyń Polski już wcześniej straciły szansę na awans do fazy pucharowej rozgrywek. W swojej grupie zajęły czwarte miejsce. Jedyną wygraną zanotowały przeciwko niemieckiej drużynie HSG Bensheim/Auerbach. Teraz podopieczne Edyty Majdzińskiej mogą skupić się na krajowym podwórku.

Wysoka porażka na pożegnanie z Ligą Europejską

Szczypiornistki z Lublina rywalizowały w bardzo trudnej grupie Ligi Europejskiej. Od początku wiedzieliśmy, że o ewentualny awans będzie bardzo trudno. Potwierdziło się to na boisku. Ostatnie spotkanie w grupie C MKS FunFloor Lublin rozgrywał na wyjeździe z Neptunes Nantes. Faworytkami były Francuzki, które na wyjeździe wygrały 34:29. Teraz ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zanotowały obiecujący początek. Przez pewien moment prowadziły nawet dwoma bramkami i grały jak równy z równym z Neptunes Nantes. Niestety końcówka pierwszej połowy należała do rywalek. Od stanu 14:15 zdobyły one pięć punktów z rzędu. Na przerwę Francuzki schodziły przy prowadzeniu 19:15. W drugiej połowie gra polskiej drużyny się posypała. Gospodynie zaczęły dominować, a lublinianki nie mogły znaleźć na nie recepty. W konsekwencji przewaga drużyny z Nantes jeszcze rosła. Zatrzymała się na 14. bramkach. Duży wpływ na to ma końcówka, w której Neptunes rzuciły sześć bramek z rzędu. Wygrały 39:25

Neptunes Nantes – MKS FunFloor Lublin 39:25 (19:15)

Jedno zwycięstwo w grupie na otarcie łez

Na przestrzeni sześciu meczów w grupie C zespół MKS FunFloor Lublin odniósł tylko jedno zwycięstwo. Przed własną publicznością wygrał 34:32 z HSG Bensheim/Auerbach. Ponadto lubliniaki przegrały drugi mecz z Niemkami, dwa mecze z Neptunes Nantes oraz dwa spotkania z drużyną CS Gloria 2018 BN z Rumunii. Awans do dalszej fazy wywalczyły Francuzki i Rumunki. Teraz podopieczne Edyty Majdzińskiej mogą skupić się na walce na krajowym podwórku. W lidze zajmują trzecie miejsce, a w ostatniej kolejce sensacyjnie pokonały mistrzynie Polski z Zagłębia Lubin.