MKS FunFloor Lublin z pierwszą wygraną w Lidze Europejskiej

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychMKS FunFloor Lublin z pierwszą wygraną w Lidze Europejskiej

Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin odniosły pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Przed własną publicznością po zaciętym boju pokonały 34:32 HSG Bensheim/Auerbach z Niemiec. Zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską pokazał charakter i odniósł zasłużone zwycięstwo. Do końca zmagań w grupie C pozostały dwie kolejki. Lubliniankom o awans będzie bardzo trudno. Kolejne spotkanie rozegrają 10 lutego z CS Gloria 2018 BN z Rumunii.

Zacięty bój i premierowe zwycięstwo MKS FunFloor Lublin

Po pierwszej rundzie spotkań zespół MKS FunFloor Lublin miał na koncie trzy porażki w grupie C Ligi Europejskiej. Na inaugurację zmagań przegrał na wyjeździe z CS Gloria 2018 BN z Rumunii. Później przyszła domowa porażka z francuskim Neptun Nantes. W trzeciej kolejce wyraźnie lepsze od Polek okazały się szczypiornistki HSG Bensheim/Auerbach. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wciąż czekały na przełamanie. Przyszło ono w czwartej kolejce.

Tym razem lublinianki podejmowały u siebie HSG Bensheim/Auerbach. Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Gra toczyła się bramka za bramkę. W drugim fragmencie pierwszej połowy przewagę zaczęły zyskiwać gospodynie. W pewnym momencie wyszły już na trzybramkowe prowadzenie. Do przerwy było jednak 19:17. Po zmianie stron lublinianki kontynuowały świetną grę. Prowadziły nawet 31:27. W końcówce rywalki doszły na jedną bramkę, jednak zawodniczki Edyty Majdzińskiej wytrzymały presję i zasłużenie wygrały 34:32. Najwięcej bramek rzuciły: Magda Więckowska (9), Magda Balsam (6) i Stela Posavec (5).

MKS FunFloor Lublin – HSG Bensheim/Auerbach 34:32 (19:17)

Za tydzień starcie z Rumunkami

Polski zespół kolejny mecz w Lidze Europejskiej rozegra już 10 lutego. Wówczas przed własną publicznością podejmie CS Gloria 2018 BN. Pierwsze spotkanie zakończyło się wyjazdową porażką 23:26. Liczymy na to, że tym razem to MKS FunFloor Lublin okaże się lepszy. Na zakończenie zmagań w grupie C zespół z Polski zagra na wyjeździe z Neptun Nantes. Rywalki należą do grona faworytek do zwycięstwa w całych rozgrywkach.