STS KOD PROMOCYJNY

Polki poznały rywalki na ME w piłce ręcznej. O awans będzie trudno

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPolki poznały rywalki na ME w piłce ręcznej. O awans będzie trudno

Polki poznały rywalki w mistrzostwach Europy 2024 w piłce ręcznej. Już teraz wiemy, że o awans do fazy zasadniczej będzie trudno. Biało-czerwone trafiły do grupy C, gdzie rywalizować będą z mistrzyniami olimpijskimi i świata Francuzkami oraz Hiszpankami i Portugalkami. Turniej odbędzie się w dniach 28 listopada – 15 grudnia w Austrii, Węgrzech i Szwajcarii. Grupa C rywalizować będzie w Bazylei. 

Arcytrudne losowanie biało-czerwone

Nie tak dawno reprezentantki Polski w piłce ręcznej zapewniły sobie awans na tegoroczne mistrzostwa Europy. Dokonały tego po wygraniu w dwumeczu grupowym z Kosowiankami. Zajęły drugie miejsce w grupie eliminacyjnej, ustępując tylko Dunkom. Dla naszej drużyny to już szósty z rzędu awans na mistrzostwa Europy. Wiemy jednak, że o awans do rundy zasadniczej tego turnieju będzie bardzo trudno.

Losowanie grup odbyło się 18 kwietnia. Polki trafiły do grupy C, gdzie będą rywalizowały z: Francuzkami, Hiszpankami i Portugalkami. Zdecydowanymi faworytkami będą Francuzki, czyli aktualne mistrzynie olimpijskie i świata. Biało-czerwone powinny toczyć zacięty bój z Hiszpankami o drugie miejsce premiowane awansem. Na ostatnich mistrzostwach Europy Polki wygrały z nimi 22:21. Pewną niewiadomą pozostaje dyspozycja Portugalek, które na turniej tej rangi wracają po 16 latach nieobecności. Grupa C swoje mecze rozgrywać będzie w szwajcarskiej Bazylei. Ponadto turniej rozgrywany będzie w Austrii i na Węgrzech. 

Zestawienie wszystkich grup

W tym roku po raz pierwszy w historii w mistrzostwach Europy udział wezmą 24 reprezentacje. Te podzielono na sześć grup po cztery drużyny w każdej. Turniej rozgrywany będzie od 28 listopada do 15 grudnia. Poniżej zestawienie wszystkich grup:

  • grupa A: Szwecja, Węgry, Macedonia Północna, Turcja (mecze w Debreczynie, Węgry);
  • grupa B: Czarnogóra, Rumunia, Serbia, Czechy (mecze w Debreczynie, Węgry);
  • grupa C: Francja, Hiszpania, Polska, Portugalia (mecze w Bazylei, Szwajcaria);
  • grupa D: Dania, Szwajcaria, Chorwacja, Wyspy Owcze (mecze w Bazylei, Szwajcaria);
  • grupa E: Norwegia, Austria, Słowenia, Słowacja (mecze w Innsbrucku, Austria);
  • grupa F: Holandia, Niemcy, Islandia, Ukraina (mecze w Innsbrucku, Austria)
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...