Sensacji nie było. Chrobry Głogów z trzecią porażką w Lidze Europejskiej

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychSensacji nie było. Chrobry Głogów z trzecią porażką w Lidze Europejskiej

Niestety w Rumunii nie było przełamania. Szczypiorniści Chrobrego Głogów przegrali 18:29 z CSM Constanta i zanotowali trzecią porażkę w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Od początku meczu wyraźną przewagę zyskali gospodarze, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo w grupie H, w której zajmują pierwsze miejsce. Podopieczni Witalija Nata doznali trzeciej porażki i zamykają tabelę.

Głogowianie bez szans w starciu z Rumunami

Zdecydowanymi faworytami tego meczu byli zawodnicy CSM Constanta. Odnieśli dwa zwycięstwa w pierwszych meczach grupy H Ligi Europejskiej. Zupełnie inne nastroje panowały w Chrobrym Głogów, który przegrał dwa pierwsze mecze i zamykał tabelę. Zespół ten debiutuje w rozgrywkach. W Rumunii podopieczni Witalija Nata się nie przełamali. Mecz od początku prowadzony był pod dyktando gospodarzy, a znakomite zawody rozegrał ich bramkarz Dan Lucian Vasile, który na zakończenie spotkania miał aż 57% skutecznych obron. W takich warunkach trudno było o sprawienie niespodzianki

Gospodarze szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 15:8. Tylko kataklizm mógł odebrać im zwycięstwo. Tego nie było, choć w drugiej połowie zawodnicy Chrobrego Głogów grali zdecydowanie odważniej i lepiej. Nie wystarczyło to jednak nawet do zmniejszenia strat. Druga część gry zakończyła się zwycięstwem CSM Constanta 14:10. Cały mecz rumuński zespół wygrał 29:18 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli grupy H Ligi Europejskiej. Głogowianie zamykają tabelę i praktycznie stracili szansę na awans do fazy pucharowej rozgrywek. W trzech meczach nie zdobyli jeszcze punktu.

CSM Constanta – Chrobry Głogów 29:18 (15:8)

Rewanż za tydzień w Głogowie

Szczypiorniści kolejną szansę na zdobycie pierwszych punktów w Lidze Europejskiej będą mieli już 21 listopada. Wówczas w meczu rewanżowym przed własną publicznością podejmą CSM Constanta. Faworytami ponownie będą rywale, jednak liczymy na to, że przy dopingu swoich kibiców Chrobry Głogów zagra zdecydowanie lepiej i przeciwstawi się zawodnikom z Rumunii. W grupie H rywalizują jeszcze Tatabánya KC z Węgier i Sporting Lizbona z Portugalii