Barbara Mazurkiewicz z rekordem Polski na 50 metrów stylem klasycznym

Strona głównaPływanieBarbara Mazurkiewicz z rekordem Polski na 50 metrów stylem klasycznym

Ostatni dzień zmagań w Mistrzostwach Polski w pływaniu w Lublinie przyniósł drugi rekord Polski. W konkurencji na 50 metrów klasycznym kobiet ustanowiła go Barbara Mazurkiewicz, która osiągnęła czas 31.06. Tym samym w Aqua Lublin podczas tegorocznych mistrzostw kraju padły dwa rekordy. Wcześniej na dwukrotnie dłuższym dystansie ustanowiła go Dominika Sztandera.

Rekord pobity o 0,01 sekundy

Barbara Mazurkiewicz pobiła dotychczasowy rekord Polski w pływaniu na 50 metrów stylem klasycznym dosłownie o włos. Nie jest to przesadą, ponieważ wynik 31.06 jest lepszy o zaledwie 0,01 sekundy od wcześniejszego rekordu. Ten do soboty 4 czerwca 2022 roku należał do Dominiki Sztandery. Tym razem lepsza okazała się Barbara Mazurkiewicz z AZS Uniwersytetu Warszawskiego i to ona zasłużenie została mistrzynią Polski. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła dotychczasowa rekordzistka Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław. Na pływalni Aqua Lublin straciła do Mazurkiewicz 0,16 sekundy. Trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyła Weronika Hallmann z AZS AWF Warszawa. Jej czas w finale to 31.84. 

Złoto bez kwalifikacji na Mistrzostwa Europy 

Choć Barbara Mazurkiewicz została mistrzynią Polski i ustanowiła nowy rekord kraju, to jednak z tym czasem nie udało jej się osiągnąć minimum kwalifikacyjnego do startu na Mistrzostwach Europy w Rzymie. Te jest dość wygórowane i naszej zawodniczce zabrakło do jego spełnienia zaledwie 0,01 sekundy. 

Wcześniej Barbara Mazurkiewicz wywalczyła srebrny medal na dystansie dwukrotnie dłuższym, gdzie musiała uznać wyższość Dominiki Sztandery. Dobre starty w Lublinie potwierdzają, że Barbara Mazurkiewicz coraz śmielej puka do polskiej czołówki i w najbliższych latach powinna być bardzo pewnym punktem reprezentacji Polski. Kolejne starty Polki już niebawem i być może będzie jeszcze miała szansę powalczenia na dystansie 50 metrów stylem klasycznym o minima kwalifikacyjne na najważniejsze imprezy w tym roku, czyli Mistrzostwa Europy w Rzymie oraz Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław szykuje się do Mistrzostw Europy. „Świat goni, ale ja też nie śpię!”

15 sierpnia reprezentacja Polski z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość na czele, czyli Aleksandrą Mirosław, wystartuje w Mistrzostwach Europy w Monachium. Lublinianka ostatnie...

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...