STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Medale w X Mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym rozdane

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieMedale w X Mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym rozdane

W dniach 23-24 lipca w Wąbrzeźnie rozegrano X Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym. Na starcie oglądaliśmy aż 128 zawodników i zawodniczek z 32 klubów w Polsce. Rywalizacja o medale była pasjonująca, a otworzyły ją zmagania sztafet mieszanych 3×1250 metrów, które wygrali reprezentanci Kormorana Olsztyn. Kto został mistrzem Polski 2022 w pływaniu długodystansowym?

Olsztynianie wygrali sztafetę mieszaną 3×1250 metrów

Konkurencją otwarcia był widowiskowy wyścig sztafet mieszanych 3×1250 metrów. Po złote medale w tej konkurencji sięgnęli zawodnicy MTP Kormorana Olsztyn, którzy do mety przypłynęli blisko 1,5 minuty przed kolejnymi zespołami. Złotymi medalistami zostali: Martyna Kraszewska, Piotr Woźniak i Szymon Kapała. Srebrny medal powędrował do: Klary Kowalskiej, Wojciecha Chałata i Jakuba Rynkiewicza z KU AZS UMCS Lublin. Na najniższym stopniu podium stanęli Natalia Nikiel, Paweł Proszkowski i Erik Major z MKS Park Wodny Tarnowskiego Góry. 

Szymon Kapała mistrzem Polski na 10 000 metrów

Mistrzem Polski na 10 000 metrów został Szymon Kapała z MTP Kormoran Olsztyn. Zawodnik stoczył pasjonujący bój z Jerzym Larysiem z IUKS Muszelka Warszawa. Ostatecznie Kapała wygrał o około 4 sekundy na dystansie 10 kilometrów. Obaj zawodnicy mieli już większą przewagę nad kolejnymi pływakami. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Bartosz Myśliwiec z MKP Szczecin. 

Julia Maciak najlepsza na 10 000 metrów

Wśród kobiet triumfowała Julia Maciak z IUKS Muszelka Warszawa. Pływaczka na ostatnich metrach o 5 sekund wyprzedziła Klarę Kowalską z KU AZS UMCS Lublin. Trzecie miejsce ze stratą 16. sekund do Maciak zajęła Martyna Kraszewska z MTP Kormoran Olsztyn. Kobiety rywalizowały jeszcze na dystansie 7 500 metrów, gdzie najlepsza okazała się Roksana Sujkowska z MTP Kormorana Olsztyn. O ponad dwie minuty wyprzedziła drugą na mecie Karolinę Szalast z UKS Tri-Team Rumia. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Aleksandra Wiśniewska z KU AZS UMCS Lublin. 

Podczas mistrzostw rozegrano również wyścigi w kategoriach dziewcząt i chłopców. Klasyfikację medalową wygrał MTP Kormoran Olsztyn, a kolejne miejsca zajęły MKS Astoria Bydgoszcz i MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...