Fantastyczna pogoń! Polacy wygrali 3:2 z Iranem

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówFantastyczna pogoń! Polacy wygrali 3:2 z Iranem

Siatkarze reprezentacji Polski zanotowali kapitalną pogoń i wygrali 3:2 z drużyną Iranu w swoim drugim meczu w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-czerwoni przegrywali już 0:2. Wyszli jednak z opresji i udało im się odwrócić losy meczu. Mecz do końca trzymał w napięciu. Polacy odnieśli swoje drugie zwycięstwo w obecnym cyklu. W trzeciej kolejce zmierzą się z Bułgarii. Mecz zaplanowano na piątek 9 czerwca o 9:10.

Nieudany początek Polaków

Z pewnością nie tak początek meczu wyobrażali sobie siatkarze reprezentacji Polski. Choć w pierwszej partii wyszli już na kilkupunktowe prowadzenie, to jednak w końcówce dali się dogonić. Ostatnie piłki należały do rywali. Irańczycy wygrali 25:23. Drugi set miał nieco inny przebieg. W nim niemal od początku do końca z przodu byli rywale. Przewaga nie była duża i Polacy do końca liczyli się w walce o wygraną w partii. Ostatecznie Irańczycy zachowali spokój i ponownie wygrali 25:23. Prowadzili już 2:0 i byli blisko zwycięstwa z Polakami.

Kapitalna pogoń biało-czerwonych

Polacy przegrywali 0:2, jednak to ich nie podłamało. Nikola Grbić wpłynął na swoich podopiecznych, którzy od trzeciego seta zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Bardzo szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Było już 10:4. Później Polacy kontrolowali przebieg partii, którą zakończyli 25:21. Jeszcze bardziej jednostronny był trzeci set. W nim Polacy na niewiele pozwalali Irańczykom. Przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie bez większych problemów wygrali 25:15 i doprowadzili do tie-breaka. W nim również biało-czerwoni byli stroną przeważającą. W końcówce Irańczycy doprowadzili do remisu, jednak Polacy odzyskali kontrolę i wygrali 15:13. Dzięki temu odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Bardzo dobre zawody zagrali m.in. Karol Kłos, Artur Szalpuk i Kamil Semeniuk.

Polska  – Iran 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13)

Czas na Bułgarię

W następnym meczu Polacy zagrają z reprezentacją Bułgarii. Start już w piątek 9 czerwca o 9:10. Bułgarzy w dotychczasowych dwóch meczach odnieśli zwycięstwo ze Słoweńcami oraz przegrali 2:3 po walce z Chińczykami. Faworytami piątkowego starcia będą biało-czerwoni, jednak o zwycięstwo wcale nie będzie łatwo.