Potrzebne było pięć setów. ZAKSA wygrała w Belgii

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówPotrzebne było pięć setów. ZAKSA wygrała w Belgii

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po trudnym boju pokonała na wyjeździe 3:2 Knack Roeselare z Belgii. Spotkanie rozegrano w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla obrońców tytułu to drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach, dzięki czemu pozostają w grze o awans do fazy pucharowej. Mecz w Belgii był bardzo trudny, jednak zespół z Kędzierzyna-Koźla odwrócił jego losy i sięgnął po zwycięstwo.

ZAKSA z dwoma punktami po thrillerze w Belgii

Zdecydowanym faworytem tego meczu była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To trzykrotni triumfatorzy Ligi Mistrzów z rzędu, jednak w tym sezonie spisują się nieco gorzej. Widać to w krajowych rozgrywkach oraz w Europie. Z dwóch poprzednich meczów w Lidze Mistrzów wygrali tylko z Olympiakosem Pireus z Grecji. Do tego doszła porażka na wyjeździe z Ziraat Bankasi z Turcji

W ramach trzeciej kolejki grupy A podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo udali się do Belgii na spotkanie z Knack Roeselare. Od początku było ono bardzo zacięte. Pierwszego seta wygrali wicemistrzowie Polski 25:20 i wydawało się, że mecz może ułożyć się po ich myśli. Później jednak do głosu doszli gospodarze. Zespół Knack Roeselare dwie kolejne partie wygrał 25:21 i 25:23 i był blisko sprawienia sensacji. ZAKSA nie mogła już sobie pozwolić na żaden błąd. Polski zespół w czwartym secie wygrał 25:22. O losach meczu decydował tie-break. W nim obrońcy tytułu poszli za ciosem i wygrali 15:10. Po ciężkim boju zdobyli dwa punkty. Z dobrej strony pokazali się m.in.: Bartosz Bednorze, Łukasz Kaczmarek i Dmytro Paszycki.

Knack Roeselare – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20:25, 25:21, 25:23, 22:25, 10:15)

Za tydzień ważny mecz

Już 19 grudnia przed własną publicznością ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie turecki Ziraat Bankasi. To bardzo ważny mecz, który może zadecydować o kolejności w grupie A oraz bezpośrednim awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Turków 3:2. Liczymy na to, że przed własną publicznością ZAKSA spisze się zdecydowanie lepiej i wygra za trzy punkty. Jeżeli tak się stanie, to awansuje na pierwsze miejsce w grupie.