Niemrawy początek i efektowna wygrana Jastrzębskiego w Lidze Mistrzów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówNiemrawy początek i efektowna wygrana Jastrzębskiego w Lidze Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali przed własną publicznością 3:1 Jihostroj Czeskie Budziejowice. Spotkanie rozpoczęło się od nieoczekiwanej straty seta, jednak później oglądaliśmy prawdziwy popis mistrzów Polski. Gospodarze zdominowali rywali z Czech i pozostają niepokonani w tej edycji Ligi Mistrzów. Pewnie zmierzają po bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Kolejne spotkanie rozegrają dopiero w styczniu w Las Palmas.

Czwarta wygrana Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

Póki co zawodnicy Jastrzębskiego Węgla utrzymują idealny bilans spotkań w Lidze Mistrzów. Właśnie odnieśli swoje czwarte zwycięstwo w czwartej kolejce rozgrywek grupowych. Wcześniej polski zespół pokonał już Guaguas Las Palmas z Hiszpanii, Jihostroj Czeskie Budziejowice z Czech oraz SVG Luneburg z Niemiec. Na półmetku zmagań prowadził w grupie D z kompletem punktów. Rundę rewanżową rozpoczął od kolejnej wygranej za trzy punkty. Czesi znów byli bezradni, choć początek zapowiadał coś zupełnie innego.

Oczywiście faworytem meczu byli mistrzowie Polski. Finaliści ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów w pierwszym secie mieli jednak spore problemy. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza długo szukali swojego rytmu, co wykorzystali rywale. Nieoczekiwanie to Jihostroj Czeskie Budziejowice wygrał pierwszą partię 25:21. Na szczęście był to skuteczny zimny prysznic na głowy siatkarzy drużyny gospodarzy. Później to oni przejęli inicjatywę i kontrolowali przebieg meczu. Trzy kolejne sety zakończyły się wynikami 25:17, 25:17, 25:17. Jastrzębski odniósł kolejne przekonujące zwycięstwo z zespołem prowadzonym na co dzień przez Andrzeja Kowala. MVP spotkania został Jean Patry, który zdobył 16 punktów.

Jastrzębski Węgiel – VK Jihostroj Ceske Budejovice 3:1 (21:25, 25:17, 25:17, 25:17)

Kolejne spotkanie w Europie już w styczniu

Jastrzębski Węgiel prowadzi w grupie D Ligi Mistrzów z kompletem 12. punktów i jest już niemal pewny zajęcia pierwszego miejsca i awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Do końca pozostały już tylko dwie kolejki. Kolejne spotkanie mistrzowie Polski zagrają 11 stycznia na wyjeździe. Wówczas zmierzą się z Guaguas Las Palmas. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 3:0. Liczymy na to, że w rewanżu będzie podobnie.