Trudna przeprawa Jastrzębskiego Węgla w Czechach

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówTrudna przeprawa Jastrzębskiego Węgla w Czechach

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w trzech setach pokonali na wyjeździe Jihostroj Czeskie Budziejowice w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Choć wynik może sugerować co innego, to jednak mecz był bardzo zacięty, a dwa sety kończyły się na przewagi. Mistrzowie Polski musieli się napocić, jednak ostatecznie sięgnęli po kolejne trzy punkty w tegorocznych rozgrywkach. W kolejnej kolejce na wyjeździe zmierzą się z niemieckim SVG Lüneburg.

Trzysetowe zwycięstwo na trudnym terenie w Czechach

Mistrzowie Polski udanie rozpoczęli Ligę Mistrzów. W pierwszej kolejce grupy D w trzech setach pokonali hiszpański zespół CV Guaguas Las Palmas. Teraz udali się do Czech, aby kontynuować dobrą passę i zgarnąć kolejny komplet punktów. Spotkanie w Czeskich Budziejowicach rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Marcelo Mendeza. W pierwszym secie szybko wypracowali sobie kilku punktów przewagi i następnie kontrolowali widowisko. Partia zakończyła się szybkim 25:19. Zanosiło się na gładkie trzysetowe zwycięstwo.

Drugi set miał jednak zupełnie inny przebieg. Od początku był bardzo wyrównany. Czesi walczyli z całych sił i nie odstawali. To oni jako pierwsi mieli piłkę setową przy stanie 24:23. Finalnie mistrzowie Polski obronili trzy piłki setowe i na przewagi wygrali 29:27. Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Pod koniec było już 24:22 dla gospodarzy. Zespół Jastrzębskiego Węgla pokazał jednak klasę. Po obronie czterech piłek setowych sam wyszedł na prowadzenie i wygrał 28:26. Po trudnym boju zakończył mecz 3:0 i zgarnął komplet punktów. Najwięcej punktów dla Jastrzębskiego zdobyli: Tomasz Fornal (17), Norbert Huber (16) i Ryan Sclater (12).

VK Jihostroj Ceske Budejovice – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 27:29, 26:28)

Dwa tygodnie przerwy od grania w Europie

Teraz przed mistrzami Polski dwa dni przerwy w graniu w Europie. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów rozegrają dopiero 13 grudnia, gdy udadzą się do Niemiec na mecz z tamtejszym SVG Lüneburg. Po dwóch kolejkach finaliści ubiegłej edycji Ligi Mistrzów mają komplet punktów i bilans setów 6:0. Liczymy na podtrzymanie dobrej passy w spotkaniu w Niemczech.