STS KOD PROMOCYJNY

Niemki rywalkami Polek w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Narodów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówNiemki rywalkami Polek w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Narodów

Polskie siatkarki w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Ligi Narodów pokonały 3:0 Koreę Południową. Wyniki innych spotkań ułożyły się w ten sposób, że biało-czerwone na pierwszym miejscu zakończyły rundę zasadniczą rozgrywek. Dzięki temu w ćwierćfinale zmierzą się z Niemkami, które ostatecznie uplasowały się na ósmym miejscu. Faworytem w walce o awans do półfinału Ligi Narodów będą podopieczne Stefano Lavariniego. 

Wygrana runda zasadnicza

Reprezentantki Polski w siatkówce mają za sobą najlepszy start w rundzie zasadniczej Ligi Narodów w swojej historii. Polki wygrały aż 10 z 12 meczów i rzutem na taśmę zakończyły ten etap rozgrywek na pierwszym miejscu. Wszystko dlatego, że w ostatnim meczu Chinki pokonały 3:2 drużynę Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie Amerykanki miały taki sam bilans zwycięstw, jednak o jeden punkt mniej od biało-czerwonych. 

Wygrana w rundzie zasadniczej sprawia, że Polki w ćwierćfinale Ligi Narodów spotkają się z teoretycznie najsłabszymi rywalkami. Finałowy turniej zostanie rozegrany w dniach 12-16 lipca w Arlington w USA. Zagra tam osiem najlepszych zespołów z rundy zasadniczej. Polki w ćwierćfinale zmierzą się z Niemkami, które zajęły ostatnie miejsce premiowane awansem. W ostatnim turnieju w Suwon w Korei Południowej podopieczne mierzyły się już z tym rywalem. Wówczas po emocjonującym meczu skończyło się 3:2 dla Polek. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby podobnie było w Arlington. 

Tabela rundy zasadniczej i pary ćwierćfinałowe

Polki wygrały fazę zasadniczą i z pierwszego miejsca awansowały do finałów. Oprócz nich w Arlington zagrają jeszcze drużyny: Stanów Zjednoczonych, Turcji, Brazylii, Chin, Włoch, Japonii i Niemiec. Zupełnie inne nastroje panują w zespole Korei Południowej, który pożegnał się z Ligą Narodów i w przyszłym sezonie będzie grał w rozgrywkach Challenger Cup Women. Poniżej przedstawiamy pary ćwierćfinałowe turnieju finałowego w Arlington.

Polska – Niemcy 

USA – Japonia

Turcja – Włochy

Chiny – Brazylia

Polki nie są bez szans w walce o awans do strefy medalowej, a nawet o końcowe zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Narodów 2023

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...