Polska – Brazylia 3:1. Świetna dyspozycja biało-czerwonych

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówPolska - Brazylia 3:1. Świetna dyspozycja biało-czerwonych

W najlepszy możliwy sposób reprezentacja Polski rozpoczęła serię gier Ligi Narodów w Sofii. Polacy rozprawili się z drugą w rankingu FIVB Brazylią, wygrywając 3:1.

Przebieg meczu

Środowe spotkanie nasi reprezentanci zaczęli naprawdę z wysokiego „C”. Pierwszy set okazał się być bowiem łatwym łupem naszych zawodników, którzy w trakcie tej partii praktycznie cały czas dyktowali swoje warunki. Polacy zwyciężyli aż 16:25. Drugi set z kolei wygrała Brazylia, 25:22, i wydawać by się mogło, że mecz zacznie się na nowo.

Reprezentacja Polski postanowiła się jednak mocno zmobilizować i zafundowała swoim przeciwnikom dokładnie taki sam wynik jak na początku spotkania – 16:25. W ostatniej partii meczowej również nasi siatkarze okazali się lepsi, wygrywając tym razem 22:25.

Brazylia 1:3 Polska (16:25, 25:22, 16:25, 22:25)

Kiedy znowu zagrają Polacy?

Biało-czerwoni w nadchodzących dniach zmierzą się Australią i Stanami Zjednoczonymi, a dziś rozegrają spotkanie przeciwko Kanadzie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...