Brazylia pokonana. Polacy w półfinale Ligi Narodów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówBrazylia pokonana. Polacy w półfinale Ligi Narodów

Polacy mecz z Brazylią rozpoczęli od przegranego seta. Później było już tylko lepiej i wygrali całe spotkanie 3:1. Dzięki temu awansowali do półfinału Ligi Narodów. Tym samym zrewanżowali się rywalom za porażkę w fazie zasadniczej rozgrywek. Świetne zawody rozegrał Wilfredo Leon, który zdobył 18 punktów. Polacy walczą o obronę tytułu. W sobotnim półfinale zmierzą się ze zwycięzcą meczu Włochy – Francja.

Biało-czerwoni pokazali klasę i wygrali z Brazylią

Po fazie zasadniczej Ligi Narodów 2024 Polacy zajmowali drugie miejsce. Bez względu na wyniki mieli zapewniony udział w turnieju finałowym, który odbywa się w Łodzi. W ćwierćfinale trafili na Brazylijczyków, z którymi kilkanaście dni temu przegrali 1:3. Początek czwartkowego meczu w Łodzi ułożył się lepiej dla siatkarzy z Ameryki Południowej. To oni byli skuteczniejsi i bardzo pewnie wygrali pierwszego seta 25:18. Wydawało się, że może dojść do powtórki z rundy zasadniczej.

Na szczęście podopieczni Nikoli Grbicia się przebudzili. Pomógł im w tym doping polskich kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę w Łodzi. Kluczowa była druga partia. W niej gra była bardzo wyrównana. W końcówce skuteczniejsi byli biało-czerwoni i to oni wygrali 25:23. To dodało im animuszu. W trzecim secie zdominowali swoich rywali. Choć zaczęło się od 1:5, to jednak później Polacy pokazali klasę. W pewnym momencie prowadzili już 21:14. Końcówka to lepsza gra rywali, jednak biało-czerwoni zachowali spokój i wygrali 25:22. Czwarta partia to prawdziwy koncert w wykonaniu polskich siatkarzy. Dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i efektownie wygrali 25:16. Dzięki temu awansowali do półfinału Ligi Narodów i zachowali szansę na obronę tytułu. Zwycięstwo cieszy, ponieważ już za kilka tygodni Polacy ponownie zmierzą się z Brazylijczykami. Tym razem w grupie turnieju olimpijskiego. Najwięcej punktów w czwartkowym meczu zdobyli: Wilfredo Leon (18), Bartosz Kurek (12) i Tomasz Fornal (11).

Polska – Brazylia 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16)

Z kim zagrają w półfinale?

Półfinały Ligi Narodów zaplanowano na sobotę. Biało-czerwoni ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swojego przeciwnika. Zagrają ze zwycięzcą piątkowego meczu, w którym Włosi podejmą Francuzów. Faworytami są aktualni wicemistrzowie świata, którzy rundę zasadniczą Ligi Narodów zakończyli na trzecim miejscu.