Marek Goczał i Maciej Marton wygrali drugi etap i prowadzą w Dakarze

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMarek Goczał i Maciej Marton wygrali drugi etap i prowadzą w Dakarze

Duet Marek Goczał i Maciej Marton okazał się bezkonkurencyjny na drugim etapie Rajdu Dakar w klasie SSV. Doświadczona załoga Energylandia Rally Team pojechała znakomicie i etap zakończyła z czasem 5:45:31. Druga załoga na mecie straciła do Marka Goczała ponad 9 minut. Warto przypomnieć, że dzień wcześniej triumfował jego syn 18-letni Eryk Goczał. Tym razem był piąty. Po dwóch etapach Marek Goczał i Maciej Marton są liderami Rajdu Dakar w klasie SSV. 

Świetna jazda Marka Goczała

Od początku drugiego etapu załoga Marek Goczał i Maciej Marton spisywała się świetnie. Ekipa Energylandia Rally Team prowadziła na każdym z punktów kontrolnych, a tych było na etapie dziewięć. W górzystych i kamienistych warunkach polski duet spisywał się naprawdę dobrze. Drugi etap Rajdu Dakar rozpoczął się w Sea Camp i zakończył Al-Uli. To 589 kilometrów ścigania, z czego aż 430 to odcinek specjalny. Szybka i pewna jazda sprawiła, że już po pierwszym pomiarze czasu Marek Goczał i Maciej Marton zostali wirtualnymi liderami Rajdu Dakar w klasie SSV. Z biegiem kilometrów powiększali swoją przewagę. Ostatecznie linię mety minęli w czasie 5:45:31. Dokładnie o 0:09:28 wyprzedzili drugą na mecie parę Ferioli-Rinaldi. Dzięki temu po dwóch etapach Marek Goczał i Maciej Marton sa liderami Rajdu Dakar. W klasyfikacji generalnej SSV mają 0:05:44 przewagi nad duetem de Oliveira-Justo.

Słabsza jazda Eryka Goczała

Tym razem nieco słabiej spisał się syn Marka, czyli Eryk Goczał. Zaledwie 18-letni kierowca jedzie w duecie z hiszpańskim pilotem Oriolem Meną. Na drugim etapie zajęli piąte miejsce z wyraźną stratą 0:24:18. Tym samym stracili pozycję liderów, którą zajmowali po wygraniu pierwszego etapu tegorocznego Rajdu Dakar. Obecnie w klasyfikacji generalnej klasy SSV zajmują czwarte miejsce. Tuż za nimi w generalce są Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, którzy tym razem mieli większe problemy i zakończyli zmagania etapowe na 12. pozycji. 

We wtorek 3 stycznia kolejny etap ścigania w Rajdzie Dakar. Tym razem na kierowców czeka długi odcinek z Al-Ula do Ha’il. Jego trasa wynosi 669 kilometrów, z czego aż 447 stanowi odcinek specjalny. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...