Strona głównaSporty walkiSzermierkaPolskie florecistki z brązowym medalem drużynowych zawodów Pucharu Świata w Paryżu

Polska drużyna florecistek wywalczyła brązowy medal zawodów Pucharu Świata, które w niedzielę zakończyły się w Paryżu. Polski w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Karolina Żurawska, Hanna Łyczbińska i Martyna Synoradzka spisały się znakomicie. Dobry wynik we Francji sprawia, że biało-czerwone są już coraz bliżej awansu na turniej olimpijski. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej drużynowy, który odbędzie się w lutym w Kairze.

Polskie florecistki pokazały charakter i stanęły na podium

Początek 2024 roku we florecie to rywalizacja o ostatnie miejsca gwarantujące udział w turnieju olimpijskim w Paryżu. Przedostatnim turniejem rankingowym drużyn były zawody Pucharu Świata, które także rozegrano w stolicy Francji. Liczyliśmy na dobry wynik Polek i się nie zawiedliśmy. Drużyna w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Karolina Żurawska, Hanna Łyczbińska i Martyna Synoradzka spisała się kapitalnie

Polki rozpoczęły zmagania od 1/8 finału, ponieważ w I rundzie miały wolny los. W 1/8 finału mierzyły się z Koreankami i bardzo pewnie wygrały 34:25. Dzięki temu zameldowały się w ćwierćfinale. Tam toczyły bój z wiceliderkami rankingu Amerykankami. Mecz był bardzo zacięty. Jeszcze przed ostatnią walką Julii Walczyk-Klimaszyk było 37:39. Końcówka należała jednak do Polki, która wygrała 44:42. W półfinale nasze reprezentantki musiały uznać wyższość gospodyń, z którymi przegrały 38:45. Mały finał to pojedynek z Japonkami. Był bardzo wyrównany, jednak w decydujących momentach to biało-czerwone pokazały charakter i umiejętności. Polki wygrały 44:41 i stanęły na najniższym stopniu podium drużynowego Pucharu Świata. Zmagania wygrały Włoszki.

Polki coraz bliżej awansu na igrzyska olimpijskie

Na igrzyskach olimpijskich startują tylko najlepsze drużyny na świecie. Dobry występ Polek w Paryżu sprawił, że zbliżyły się do uzyskania przepustki na turniej olimpijski. Obecnie Polki mają dwa punkty przewagi nad Niemkami. Decydujący turniej odbędzie się w lutym w Kairze. Blisko awansu są również polscy floreciści. Przed zawodami w Kairze znajdują się na miejscu dającym przepustkę do Paryża. W ostatnich zawodach odpadli w ćwierćfinale i zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.