Dagmara Haremza mistrzynią Europy do lat 21. w taekwondo

Strona głównaSporty walkiDagmara Haremza mistrzynią Europy do lat 21. w taekwondo

Dagmara Haremza odniosła bardzo duży sukces. Młoda reprezentantka Polski a taekwondo została mistrzynią Europy do lat 21. podczas zawodów rozgrywanych w stolicy Albanii. W Tiranie była najlepsza w kategorii wagowej powyżej 73 kilogramów. Dzięki temu wywalczyła jedyny medal dla Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 21. w taekwondo, choć udział w zmaganiach brało ośmioro biało-czerwonych. Poza Dagmarą Haremzą blisko medalu była jeszcze Julia Szpak, która odpadła w ćwierćfinale.

Droga Dagmary Haremzy po złoto

Młoda Polka rywalizowała w kategorii zawodniczek powyżej 73. kilogramów. Już w pierwszej rundzie bez problemu pokonała Petanjek z Chorwacji. W kolejnej walce poszła za ciosem, dzięki czemu wygrała z Paolą z Węgier i awansowała do półfinału. Tu pojawiły się pierwsze problemy. Naprzeciw Dagmary Haremzy stanęła uzdolniona Greczynka Kitsiou. Polka po emocjonującym boju wygrała 2:1. Podobny przebieg miał wielki finał.

O złoto walczyły Dagmara Haremza i Sude Uzuncavdar z Turcji. Ostatecznie 2:1 lepsza okazała się reprezentantka Polski pochodząca z Wrześni. Została młodzieżową Mistrzynią Europy do lat 21., co jest jej największym sukcesem w dotychczasowej karierze. Udowodniła, że w przyszłości stać ją na wiele i ma potencjał ku temu, aby być jedną z najlepszych zawodniczek taekwondo w swojej kategorii wagowej na świecie.

Słabsze występy pozostałych biało-czerwonych

Niestety w albańskiej Tiranie pozostali biało-czerwoni spisali się znacznie poniżej oczekiwań. Poza Dagmarą Haremzą, najbliższej walki o medale była Julia Szpak w kategorii poniżej 62 kilogramów. Niestety w ćwierćfinale musiała uznać wyższość Kicemy z Chorwacji. Pozostali reprezentanci Polski odpadali już w pierwszych rundach. W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze: Lenę Małecką (kat. -46kg), Marcelinę Koszel (kat. -73kg), Bartosza Struglińskiego (kat. -58 kg), Dominika Papierowskiego i Sebastiana Uścimiuka (obaj kat. -63 kg) oraz Macieja Leporowskiego (kat. -87kg)