Szpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk na podium Pucharu Świata w Nankin

Strona głównaSporty walkiSzermierkaSzpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk na podium Pucharu Świata w Nankin

Martyna Swatowska-Wenglarczyk po raz pierwszy w karierze stanęła na podium Pucharu Świata w szpadzie. Polka zajęła trzecie miejsce w zawodach rozgrywanych w Nankin w Chinach. Martyna Swatowska-Wenglarczyk przez turniej szła jak burza i swoją pogromczynię spotkała dopiero w półfinale. Tam musiała uznać wyższość Włoszki Giuli Rizzi. W turnieju głównym oglądaliśmy siedem reprezentantek Polski.

Pierwsze podium Pucharu Świata w karierze Martyny Swatowskiej-Wenglarczyk

Z pewnością ten występ Martyna Swatowska-Wenglarczyk zapamięta na długo. Polka znakomicie zaprezentowała się w zawodach Pucharu Świata w chińskim Nankin. Od początku 29-letnia szpadzistka spisywała się bardzo dobrze. Na otwarcie turnieju wygrała 10:9 po walce z mocną Estonką Kristiną Kuusk. Następnie o jedno pchnięcie pokonała 15:14 Man Wai Vivian Kong z Hongkongu. Dzięki temu zameldowała się w 1/8 finału.

W walce o ćwierćfinał Polka spotkała się z kolejną reprezentantką Estonii. Tym razem było nieco łatwiej i skończyło się wynikiem 15:11 z Eriką Kirpu. Ćwierćfinał to emocjonująca walka z Włoszką Rosellą Fiamingo. Tu również skończyło się 15:11. Po tym zwycięstwie Martyna Swatowska-Wenglarczyk była już w strefie medalowej zawodów Pucharu Świata. Osiągnęła to po raz pierwszy w karierze. Niestety w półfinale musiała uznać wyższość Włoszki Giuli Rizzi i przegrała 10:15. Ostatecznie zakończyła zmagania w Nankin na trzecim miejscu

Jak poszło pozostałym reprezentantkom Polski?

W turnieju głównym oglądaliśmy łącznie siedem szpadzistek z Polski. Zdecydowanie najlepiej poszło Martynie Swatowskiej-Wenglarczyk. Dobre ósme miejsce zajęła Alicja Klasik. Na 1/8 finału zmagania zakończyła Renata Knapik-Miazga, która została sklasyfikowana na 14. miejscu. Pozostałe Polki zajęły nieco dalsze miejsca. Było to kolejno: 27. Kamila Pytka, 37. Gloria Klughardt, 45. Kinga Zgryźniak i 54. Magdalena Pawłowska. Solidny występ polskich szpadzistek to dobra informacja przez tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Paryżu