STS KOD PROMOCYJNY

Efektowne nokauty Khalidova, Szpilki i Materli. Zapraszamy na podsumowanie gali XTB KSW Colosseum 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAEfektowne nokauty Khalidova, Szpilki i Materli. Zapraszamy na podsumowanie gali XTB KSW...

Za nami wielkie święto MMA w Polsce. Na Stadionie Narodowym w Warszawie efektowne zwycięstwa odnieśli m.in.: Mamed Khalidov, Artur Szpilka, Paweł Pawlak, Michał Materla, Arkadiusz Wrzosek i Krzysztof Głowacki. Niestety ze względu na kontuzję Mariana Ziółkowskiego nie doszło do jego mistrzowskiego pojedynku z Francuzem Salahdine Parnasse. Zapraszamy na podsumowanie wszystkich pojedynków na gali XTB KSW Colosseum 2.

Mariusz Joniak vs Sebastian Romanowski

Galę XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym w Warszawie otworzył pojedynek Mariusza Joniaka (11-4, 1 KO, 8 Sub) z Sebastianem Romanowskim (14-11-1, 4 KO, 2 Sub). Organizatorzy włączyli go do karty walk w ostatniej chwili po tym, jak wypadła z niej walka mistrzowska Jakuba Wikłacza z Werllesonem Martinsem. Starcie Joniaka z Romanowskim od początku było wyrównane. Niewielką przewagę wydawał się mieć ten pierwszy i tak też widzieli to sędziowie. Ostatecznie to on wygrał walkę większościową decyzją sędziów (29-28, 29-27, 28-28) i odniósł swoje 11. zwycięstwo na zawodowych ringach. 

Krzysztof Głowacki vs Patryk Tołkaczewski

W kolejnym pojedynku pojawili się dwaj debiutanci. Z jednej strony były mistrz świata w boksie zawodowym Krzysztof Głowacki (1-0, 1 KO), a z drugiej mistrz walk na gołe pięści i federacji GROMDA Patryk Tołkaczewski (0-1). Przewagę zyskał ten drugi, który umiejętnie sprowadził „Główkę” do parteru. Tam jednak oglądaliśmy niesamowite zakończenie. Krzysztof Głowacki, leżąc na plecach, wyprowadził silny lewy na szczękę rywala. Tołkaczewski padł jak rażony piorunem. Ciężki nokaut z tej pozycji w MMA zdarza się niezwykle rzadko. 

Maciej Kazieczko vs Leo Brichta

Trzecia walka gali XTB KSW Colosseum 2 potrwała na pełnym dystansie. W niej rywalizowali Maciej Kazieczko (9-3, 6 KO) i Czech Leo Brichta (11-3-1 NC, 5 KO, 4 Sub). Od początku postawili na wymiany w stójce. Walka była wyrównana i trudno było o wskazanie jej wyraźnego zwycięzcy. Problem mieli też sędziowie. Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Brichta. Wpływ na to mogła mieć sytuacja z końcówki pojedynku, gdy Brichta silnym ciosem powalił Kazieczkę na deski. 

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Czwarty pojedynek to przekonujące zwycięstwo Daniela Rutkowskiego (16-3-1 NC, 7 KO, 1 Sub) z Adamem Soldaevem (7-2, 4 KO, 1 Sub). Od początku to ten pierwszy był stroną przeważającą. Rutkowski pewnie punktował swojego rywala, obalał go na mate, a następnie kontrolował pojedynek. Starcie potrwało na pełnym dystansie trzech rund. Sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem zwycięzcy. Jednogłośną decyzją wygrał Daniel Rutkowski. 

Roman Szymański vs Valeriu Mircea

Świetne widowisko dali Roman Szymański (17-7, 4 KO, 4 Sub) i Mołdawianin Valeriu Mircea (29-8-1, 12 KO, 12 Sub). Od początku walczyli na wysokich obrotach. Pierwsza runda była dla Mircei, który najpierw trafił kolanem na głowę, a później dominował w parterze. W drugiej przewagę przejął Szymański. W trzeciej rundzie obaj walczyli uważniej. Sędziowie mieli trudny orzech do zgryzienia. Finalnie niejednogłośną decyzją (28-29, 29-28, 29-28) wygrał Valeriu Mircea

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Niezwykle ciekawie zapowiadał się pojedynek polskiego weterana Michała Materli (33-9, 13 KO, 13 Sub) z Radosławem Paczuskim (5-2, 4 KO). Popularny “Cipao” już w pierwszej rundzie skończył swojego przeciwnika. Jako pierwszy trafił Paczuski, jednak Materla wytrzymał ten cios. Później to bardziej doświadczony fighter trafił piekielnie mocnym ciosem w stójce. Rywal padł na deski, a tam Materla dopełnił formalności. Sędzia przerwał pojedynek w obawie o zdrowie Paczuskiego. To kolejne efektowne zwycięstwo polskiej legendy MMA. 

Arkadiusz Wrzosek vs Bogdan Stoica

Jeszcze krócej potrwała kolejna walka tego wieczoru. W niej Arkadiusz Wrzosek (3-0, 1 KO, 1 Sub) bardzo szybko poddał Rumuna Bogdana Stoicę (0-1). Polak najpierw powalił rywala, a następnie zastosował skuteczne duszenie. Dzięki temu odniósł swoje trzecie zwycięstwo w formule MMA, gdzie wciąż pozostaje niepokonany. Dla Stoicy był to nieudany debiut w tych sportach walki i jednocześnie w organizacji KSW. 

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Wielkie emocje towarzyszyły pojedynkowi o pas mistrzowski KSW w kategorii średniej. W nim mierzyli się Paweł Pawlak (22-4-1, 11 KO, 3 Sub) i Tomasz Romanowski 18-9-1 NC, 7 KO, 1 Sub). Walka o pas toczyła się na dystansie pięciu pięciominutowych rund. Pierwsza należała do Romanowskiego. W drugiej również to on był stroną przeważającą i wyraźnie prowadził na kartach punktowych. Od trzeciej rundy wszystko się zmieniło. Inicjatywę przejął Paweł Pawlak i z każdą kolejną minutą zyskiwał przewagę. Już w czwartej rundzie był blisko skończenia walki, jednak Romanowski wytrzymał jego napór. Ostatecznie Paweł Pawlak zakończył starcie w piątej rundzie przez techniczny nokaut. Obalił rywala, a następnie zasypał go gradem mocnych ciosów. W ten sposób został mistrzem kategorii średniej organizacji KSW.

Artur Szpilka vs Mariusz Pudzianowski

W kolejnym pojedynku doszło do jednej z najgłośniejszych walk w historii polskiego MMA. Doświadczony w tej formule Mariusz Pudzianowski (17-9-1 NC, 12 KO) mierzył się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata w boksie w wadze ciężkiej Arturem Szpilką (3-0, 3 KO). Faworytem był ten pierwszy. Pierwsza runda należała do Pudziana, który zasypywał rywala mocnymi ciosami. Szpilka jednak pokazał hart ducha i przetrwał. W drugiej rundzie to były pięściarz idealnie trafił Pudzianowskiego, który padł na deski. Tam Szpilka zasypał rywala ciosami, a sędzia przytomnie przerwał pojedynek. To efektowne zwycięstwo Artura Szpilki, który pozostaje niepokonany w MMA

Mamed Khalidov vs Scott Askham

W walce wieczoru na gali XTB KSW Colosseum 2 dopełniła się trylogia pojedynków Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem. Lepiej w pojedynek wszedł Khalidov. Obalił rywala i wyprowadzał ciosy. Pod koniec Askham odwrócił pozycję i próbował poddać rywala, jednak bezskutecznie. W drugiej rundzie sytuacja się powtórzyła. Kluczowa dla losów pojedynku była trzecia odsłona. W niej Mamed Khalidow trafił mocno rywala w tułów, a następnie zakończył walkę kopnięciem w głowę. To efektowny nokaut, który dokończył trylogię. Tym samym Czeczen wygrał 2 z 3 pojedynków z Anglikiem. 

Walka Mariana Ziółkowskiego z Salahdine Parnasse odwołana

Przedostatnią walką tego wieczoru miał być pojedynek mistrzowski w kategorii lekkiej. Niestety na rozgrzewce kontuzji doznał Marian Ziółkowski (25-8-1-1 NC, 6 KO, 13 Sub) i wyeliminowała go z tego starcia. Wciąż nie doszło do jego konfrontacji z Francuzem Salahdine Parnasse(17-1, 2 KO, 7 Sub). Obaj mieli walczyć ze sobą już na gali KSW 76. Wtedy również kontuzji doznał Ziółkowski, a Francuz pokonał zastępującego go Sebastiana Rajewskiego i wywalczył tymczasowy pas wagi lekkiej. 

Kiedy następna gala KSW?

Następna gala KSW 84 odbędzie się już 15 lipca w Polsat Plus Arenie w Gdyni. Organizacja KSW po raz pierwszy zawita do tego miasta. W walce wieczoru w ringu zobaczymy mistrza wagi ciężkiej Phila De Friesa. Ponadto na karcie walk już teraz znajdują się jeszcze: Sebastian Przybysz, Damian Janikowski, Krystian Kaszubowski i Bartosz Leśko. Więcej szczegółów wydarzenia powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...