STS KOD PROMOCYJNY

Karolina Kowalkiewicz wraca do oktagonu na UFC 301 w Rio de Janeiro

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKarolina Kowalkiewicz wraca do oktagonu na UFC 301 w Rio de Janeiro

Karolina Kowalkiewicz poznała swoją kolejną rywalkę w organizacji UFC. Będąca na fali czterech zwycięstw z rzędu Polka zmierzy się z Iasmin Lucindo z Brazylii. Do starcia w kategorii słomkowej dojdzie 4 maja na gali UFC 301 w Rio de Janeiro. Informację potwierdziła już organizacja. W Rio de Janeiro będziemy świadkami starcia doświadczenia Karoliny Kowalkiewicz z młodzieńczą fantazją Iasmin Lucindo. Zapowiada się emocjonujący pojedynek. 

Karolina Kowalkiewicz na fali czterech zwycięstw z rzędu

Po odejściu na emeryturę Joanny Jędrzejczyk, to Karolina Kowalkiewicz (16-7-0, 1 KO, 3 Sub) jest obecnie jedyną Polką w UFC. Choć jej początki były bardzo trudne, to jednak obecnie znajduje się na fali czterech zwycięstw z rzędu. Doświadczona 38-letnia zawodniczka sukcesywnie buduje swoją pozycję w najlepszej organizacji MMA na świecie. Ostatni raz pojawiła się w oktagonie w październiku 2023 roku. Wówczas na pełnym dystansie wypunktowała Rumunkę Dianę Belbitę. Wcześniej w pokonanym polu zostawiła m.in. Vanessę Demopuolos i Felice Herrig. Kariera Karoliny Kowalkiewicz wróciła na właściwe tory po tym, jak w 2022 roku związała sie z klubem American Top Team. Obecnie Polka zajmuje 13. miejsce w rankingu UFC w kategorii słomkowej. Na początku maja na UFC 301 powalczy o piąte zwycięstwo z rzędu i poprawę swojej pozycji rankingowej. 

Młoda Brazylijka rywalką Karoliny Kowalkiewicz

Przed Polką trudne zadanie. Wszystko dlatego, że na UFC 301 zmierzy się z dobrze rokującą 22-letnią Brazylijką, która już teraz ma bogate doświadczenie w zawodowym MMA. Iasmin Lucindo (15-5-0, 8 KO, 3 Sub) do tej pory trzykrotnie walczyła dla UFC i wygrała dwa pojedynki. Ostatni z nich miał miejsce w sierpniu 2023 roku, gdy w drugiej rundzie poddała Polyanę Vianę. Młoda Lucindo wystąpi przed własną publicznością, co dodatkowo może ją ponieść do lepszej walki. Liczymy jednak na to, że Karolina Kowalkiewicz potwierdzi swoje dobre przygotowanie i wysokie umiejętności. W walce wieczoru UFC 301 o tytuł w kategorii muszej zmierzą się  Alexandre Pantoja i Steve Erceg. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...