STS KOD PROMOCYJNY

Karta KSW 94 zamknięta. W klatce pojawi się Adrianna Kreft

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKarta KSW 94 zamknięta. W klatce pojawi się Adrianna Kreft

Poznaliśmy ostatnie zestawie gali KSW 94, która już 11 maja odbędzie się w Ergo Arenie w Trójmieście. Do klatki powróci Adrianna Kreft, która ostatni raz walczyła w sierpniu 2023 roku. Rywalką fighterki z Tczewa będzie Mafalda Carmona z Portugalii. Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Polka z pewnością będzie mogła liczyć na doping swoich kibiców, którzy tłumnie powinni przyjechać z Tczewa do Trójmiasta. 

Adrianna Kreft wraca po porażce z Guimarães

Początki Adrianny Kreft (5-1, 1 KO, 2 Sub) w zawodowym MMA były wyśmienite. Polka rozpoczęła od pięciu wygranych z rzędu. Po trzech pierwszych walkach związała się z organizacją KSW. Już pod jej egidą pokonała na punkty Czeszkę Petrę Castkovą oraz poddała w pierwszej rundzie Karolinę Owczarz na gali KSW 81. Niestety później przyszła premierowa porażka. Zawodniczka MMA Team Tczew na pełnym dystansie musiała uznać wyższość Brazylijki Yasmin Guimaraes. Rywalka odniosła zasłużone zwycięstwo. Walka odbyła się w sierpniu 2023 roku. Teraz po wielu miesiącach przerwy Adrianna Kreft powróci do klatki KSW, aby powalczyć o kolejne zwycięstwo w swojej karierze. 

Kim jest Mafalda Carmona?

Rywalką Adrianny Kreft będzie Portugalka Mafalda Carmona (5-2, 3 KO, 1 Sub). Zawodniczka ta legitymuje się podobnym bilansem do Polki. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2021 roku. Wygrała trzy pierwsze pojedynki. Później przyszły dwie porażki. Mafalda Carmona odbudowała się i najpierw pod koniec 2022 roku poddała Tanję Huth, a później w czerwcu 2023 roku na pełnym dystansie wygrała z Priscilą De Souzą. Wydaje się jednak, że pojedynek z Adrianną Kreft będzie największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze Portugalki. Dojdzie do niego 11 maja w Ergo Arenie na KSW 94. Pojedynek zakontraktowano w kategorii muszej. 

Aktualna karta walk XTB KSW 94 w Ergo Arenie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 94 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...