STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Mateusz Janur wystąpi na gali KSW 80 w Lubinie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Janur wystąpi na gali KSW 80 w Lubinie

Do karty walk gali KSW 80 w Lubinie dodano pojedynek Mateusza Janura (6-5, 3 KO, 1 Sub) z Andim Vrtaciciem (3-1, 1 KO) z Chorwacji. Mateusz Janur to zawodnik pochodzący w Lubina, który w federacji KSW zadebiutuje przed własną publicznością. Czeka go trudne zadanie, ponieważ zmierzy się z niewygodnym rywalem z Chorwacji. To kolejny pojedynek dodany do karty walk KSW 80. 

Trudne zadanie Mateusza Janura

Bez dwóch zdań przed Mateuszem Janurem trudne zadanie. Do tej pory na zawodowych ringach MMA stoczył 11 pojedynków, z których 6 wygrał. Po drugiej stronie klatki stanie Chorwat Andi Vrtacić, który ma mniejsze doświadczenie, jednak dużo wyższy procent wygranych pojedynków. Obaj zmierzą się w wadze średniej. Atutem Mateusza Janura może być to, że w Lubinie będzie walczył przed własną publicznością, która powinna dodać mu jeszcze więcej energii i pewności siebie. 

Mateusz Janur to zawodnik, który przez lata walczył w formule kickboxingu. Tam osiągał spore sukcesy na krajowym podwórku. W dorobku ma m.in. zwycięstwo w Pucharze Polski, czy też wicemistrzostwo kraju. Na swoim koncie ma również sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu, został mistrzem Europy oraz mistrzem Polski ADCC. Od 2017 roku ze zmiennym szczęściem walczy w formule MMA. Jego przeciwnikiem będzie także kickbokser, który w karierze zdobywał m.in. pas federacji Final Fight Championship. Do tej pory w MMA walczył tylko w Chorwacji, gdzie wygrał 3 z 4 stoczonych walk. 

Karta walk KSW 80

Federacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Lubina. Wydarzenie odbędzie się 17 marca w RCS w Lubinie. W walce wieczoru o tymczasowy pas kategorii piórkowej zmierza się dwaj niepokonani fighterzy z Polski Robert Ruchała i Dawid Śmiełowski. Ponadto na gali zobaczymy m.in. Wojciecha Kazieczko i Michała Michalskiego. Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 80. 

Walka wieczoru 

Robert Ruchała vs Dawid Śmiełowski

Karta główna

Michał Michalski vs TBA

Emilia Czerwińska vs TBA

Wojciech Kazieczko vs TBA

Mateusz Janur vs Andi Vrtacić

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...