STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Polsko-chorwackie starcie wagi średniej na gali XTB KSW 88 w Radomiu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPolsko-chorwackie starcie wagi średniej na gali XTB KSW 88 w Radomiu

Szybko zapełnia się nam karta walk gali XTB KSW 88, która 11 listopada odbędzie się w Radomiu. W klatce spotkają się tam m.in. Krystian Bielski i Chorwat Andi Vrtacić. Walkę zakontraktowano w kategorii średniej. Większe doświadczenie na zawodowych ringach ma Polak, jednak Chorwat pokazał się już z dobrej strony w organizacji KSW, gdy w marcu tego roku znokautował Mateusza Janura. Pojedynek ten zapowiada się bardzo ciekawie. 

Krystian Bielski chce wrócić na zwycięską ścieżkę

Za Krystianem Bielskim (9-5, 4 KO, 1 Sub) już dwie walki dla organizacji KSW. Zadebiutował w niej sierpniu ubiegłego roku, gdy przed czasem pokonał Iona Surdu. Druga walka miała miejsce w kwietniu tego roku. Tym razem Krystian Bielski w drugiej rundzie musiał uznać wyższość Igora Michaliszyna. Wcześniej zawodnik ten z powodzeniem rywalizował w szeregach organizacji FEN. Na zawodowych ringach stoczył 14 pojedynków, z których 9 wygrał. Na co dzień związany jest z klubem Arrachion Olsztyn, gdzie sparinguje m.in. z legendą polskiego MMA Mamedem Khalidowem. Już 11 listopada w Radomiu czeka go kolejne wyzwanie i walka z trudnym do pokonania Chorwatem. 

Andi Vrtacić po drugie zwycięstwo w KSW

Po drugiej stronie klatki stanie 28-letni Chorwat Andi Vrtacić (4-2, 2 KO). Zawodnik ten ma mniejsze doświadczenie na zawodowych ringach. Do tej pory walczył tylko sześć razy i cztery z tych pojedynków wygrał. Jeden z nich miał miejsce na gali KSW 80, gdy pod koniec drugiej rundy znokautował Mateusza Janura. Ostatni raz Andi Vrtacić walczył w maju tego roku na gali organizacji Fight Nations Championship, gdzie przed czasem przegrał z Robinem Roosem. Przed przejściem do MMA Chorwat z powodzeniem walczył na kickboxerskich ringach. Na co dzień trenuje w Trojan Pula. 

Aktualna karta walk XTB KSW 88 w Radomiu

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 88 w Radomiu:

Walka wieczoru

Daniel Rutkowski vs Patryk Kaczmarczyk

Karta główna

Bartosz Leśko vs Piotr Kuberski

Anita Bekus vs Maria Silva

Štefan Vojčák vs Kamil Gawryjołek

Albert Odzimkowski vs Nemanja Nikolić

Krystian Bielski vs Andi Vrtacić

Jacek Gać vs Jivko Stoimenov

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...