STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Udany debiut Kamila Łaszczyka w FAME MMA

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAUdany debiut Kamila Łaszczyka w FAME MMA

Reprezentant Polski w boksie zawodowym Kamil Łaszczyk na chwilę pożegnał się z pięściarstwem i przeszedł do formuły MMA. Wszystko po to, aby w piątkowy wieczór wziąć udział w gali FAME MMA 17 w Krakowie i zmierzyć się w walce wieczoru z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Walka długo nie układała się po myśli Łaszczyka, jednak na kilka sekund przed końcem efektownie zakończył ją ciosami w dosiadzie. Teraz wraca do boksu zawodowego. 

To inny świat dla Kamila Łaszczyka

Od początku walki było widać, że formuła MMA to zupełnie inny i nieznany Kamilowi Łaszczykowi świat. Pięściarz miał problemy z przeciwstawieniem się rywalowi. Zgodnie z przypuszczeniami Amadeusz Roślik dążył do obalania rywala i punktowania go w parterze. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że w stójce nie będzie miał większych szans z zawodowym bokserem. Bardzo długo taktyka ta zdawała egzamin, ponieważ Amadeusz „Ferrari” Roślik wydawał się kontrolować pojedynek i pewnie prowadzić na punkty. Końcówka walki należała jednak do Łaszczyka. 

Gdy wydawało się, że walka wieczoru zakończy się sensacyjnym zwycięstwem Roślika, to w końcówce trzeciej rundy Kamilowi Łaszczykowi udało się zaatakować w stójce i przewrócić rywala. Następnie w dosiadzie zasypał go gradem potężnych ciosów. Efektownie zakończył walkę na 8 sekund przed jej końcem. Rywal był tak rozbity, że nie był w stanie udzielić wywiadu po walce, a także stanąć w ringu do ogłoszenia zwycięzcy. Kamil Łaszczyk udanie zadebiutował w MMA, jednak już zapowiedział, że od razu wraca do boksu, gdzie legitymuje się świetnym bilansem 32-0-0. Do MMA wszedł na chwilę i od początku nie ukrywał, że jego główną motywacją jest doskonały zarobek. 

Wyniki wszystkich pojedynków 

Ostatecznie w Tauron Arenie Kraków odbyło się 9 pojedynków. Poniżej ich rezultaty:

  • Kamil „Szczurek” Łaszczyk wygrał z Amadeuszem „Ferrari” Roślikiem przez TKO w III rundzie;
  • Michał „Boxdel” Baron wygrał z Pawłem „Prezesem FEN” Jóźwiakiem przez TKO w II rundzie;
  • Wacław „Wac Toja” Osiecki wygrał z Sebastianem „Alterboy’em” Fabijańskim przez KO w I rundzie;
  • Tomasz „Gimper” Działowy wygrał z Cezarym „Czarmageddonem” Jóźwikiem decyzją sędziów;
  • Robert Karaś wygrał z Filipem „Filipkiem” Marciniakiem decyzją sędziów;
  • Alan Kwieciński wygrał z Maksymilianem „Wiewiórem” Wiewiórą przez KO w II rundzie;
  • Piotr „Szeli” Szeliga pokonał Marcina „Polish Zombie” Wrzoska przez TKO w I rundzie;
  • Marcin „Rafonix” Krasucki wygrał z Mikołajem „Mixerem” Magdziarzem przez poddanie w I rundzie;
  • Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk wygrała z Wiktorią „Wiki” Jaroniewską przez TKO w I rundzie. 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...