Filip Stawowy vs Michal Martinek. Starcie dwóch nowych nabytków na KSW 71

Strona głównaSporty walkiMMAFilip Stawowy vs Michal Martinek. Starcie dwóch nowych nabytków na KSW 71

Kolejna walka dodana została do karty walk KSW 71, które odbędzie się 18 czerwca w Toruniu. Filip Stawowy skrzyżuje rękawice z Michalem Martinkiem. Dla obydwu zawodników będzie to debiut w organizacji założonej przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego.

Przewidywany scenariusz? Nokaut

Wydaje się, że nokaut w tym starciu jest w zasadzie nieunikniony. Filip Stawowy (9-2) spośród swoich dziewięciu triumfów aż osiem odnosił właśnie przez nokaut lub techniczny nokaut. Michal Martinek (9-3) na dziewięć osiągniętych zwycięstw, kończył w ten sposób swoich rywali z kolei sześciokrotnie. Niewiadomą pozostaje jednak kto kogo znokautuje – Stawowy Martinka, czy Martinek Stawowego. Wydaje się, że szanse są bardzo wyrównane. Zawodnicy cechują się ponadto bardzo zbliżonym bilansem walk.

Brak faworyta

Według zakładów bukmacherskich w tej walce nie ma faworyta. Lider branży bukmacherskiej w Polsce, STS, wskazuje, że kursy na zwycięstwo zarówno Stawowego, jak i Martinka, są równe i wynoszą dokładnie 1,90.

Kategoria ciężka zapowiada się ciekawie

Kategoria ciężka w KSW w końcu zapowiada się naprawdę emocjonująco. Polscy kibice mieszanych sztuk walki od dłuższego czasu narzekali, że królestwa dywizja wagona od dłuższego czasu nie jest kompetytywna, a obecny mistrz, Phil de Fries, nie ma sobie równych. Włodarze organizacji najwyraźniej mocno te słowa wzięli do siebie, ponieważ w ostatnim czasie poczynili istotne kroki, aby wzbogacić rywalizację w kategorii ciężkiej. W przeciągu ostatnich miesięcy podpisano kontrakty z radzącym sobie fenomenalnie Ricardo Praselem, renomowanym Danielem Omielańczukiem czy właśnie Filipem Stawowym i Michalem Martinkiem. Ponadto ostatnio w bardzo dobrej formie znajduje się Mariusz Pudzianowski.

Kto jeszcze zawalczy na KSW 71?

Do tej pory ogłoszono następujące zestawienia:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...