Iweta Faron na 8, a Witold Skupień na 11 miejscu w biegu na średnim dystansie w kategorii stojącej

Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieIweta Faron na 8, a Witold Skupień na 11 miejscu w biegu...

Ostatnie indywidualne występy w biegach narciarskich zanotowali reprezentanci Polski w kategorii stojącej podczas Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2022 w Pekinie. Z lepszej strony pokazała się Iweta Faron, która wśród kobiet zajęła 8. miejsce i uplasowała się w połowie stawki. Na 11. miejscu swój bieg ukończył Witold Skupień. Oboje byli dość daleko od szans medalowych, jednak pobiegli na miarę swoich obecnych możliwości. W ten sposób zakończyli swoją tegoroczną przygodę z indywidualnymi startami w Pekinie. 

Solidny bieg Iwety Faron

Iweta Faron to jedna z najbardziej pechowych zawodniczek podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. W ostatnich dniach zmagała się z chorobą, a w ostatnim biathlonowym starcie zawiódł ją magazynek, przez co nie ukończyła rywalizacji. Tym razem w biegu na średnim dystansie dała z siebie wszystko, co zaowocowało wysoką 8. pozycją. Polka zdecydowanie pobiegła na miarę swoich możliwości i do złotej medalistki olimpijskiej straciła niewiele ponad 3 minuty. Do medalu zabrakło 2,5 minuty. Polka na dystansie wyprzedziła osiem zawodniczek, co też jest warte podkreślenia. Najlepszym startem Iwety Faron w Pekinie było 5. miejsce zajęte w biathlonowym sprincie. 

Złoty medal wśród kobiet w pozycji stojącej w biegu na średnim dystansie zdobyła Ukrainka Oleksandra Kononova. Srebro wywalczyła Kanadyjka Natalie Wilkie, a na najniższym stopniu podium znalazła się kolejna Ukrainka Iryna Bui. 

Witold Skupień na 11 miejscu

Swój bieg w konkurencji mężczyzn w połowie stawki zakończył także Witold Skupień. Polak zajął 11. miejsce w biegu, w którym udział wzięło łącznie 22. zawodników. Ostatecznie reprezentant Polski stracił do złotego medalisty niecałe siedem minut. Najlepszym tegorocznym startem Polaka w Pekinie było 5. miejsce, które zajął w biegu na 20 kilometrów. Złoty medal w biegu na średnim dystansie wywalczył reprezentant gospodarzy Wang Chenyang. Srebro powędrowało do Francuza Benjamina Davieta, a brąz do kolejnego Chińczyka Cai Jiayuna. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Żarty się skończyły i apel o wiarę, czyli Czesław Michniewicz przed Polska – Arabia Saudyjska

W sobotę o godzinie 14:00 rozpocznie się mecz Polska - Arabia Saudyjska, który dla biało-czerwonych może być kluczowy w kwestii awansu lub jego braku...