Karolina Bosiek i Damian Żurek ze srebrnym medalem w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim

Autor
Strona głównaSporty zimoweKarolina Bosiek i Damian Żurek ze srebrnym medalem w Pucharze Świata w...

Reprezentanci Polski Karolina Bosiek i Damian Żurek wywalczyli srebrny medal w sztafecie mieszanej podczas Pucharu Świata w Obihiro w Japonii. Konkurencja ta została rozegrana po raz pierwszy w historii w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Biało-czerwoni spisali się znakomicie i finiszowali z czasem 2:56.12. Lepsi od nich byli tylko Holendrzy Femke Kok i 2:55.53. To pierwszy medal Polaków w tym sezonie Pucharu Świata. 

Historyczny medal reprezentantów Polski

Inauguracja Pucharu Świata 2023/24 w łyżwiarstwie szybkim miała miejsce w japońskim Obihiro. Jedną z nowości było rozegranie konkurencji sztafet mieszanych. Polskę reprezentowali w niej Karolina Bosiek i Damian Żurek. Od razu spisali się znakomicie. W pierwszym występie zdobyli historyczny medal dla Polski. Nasi panczeniści finiszowali na trzecim miejscu z czasem 2:56.12. Przed nimi znaleźli się Holendrzy i Kanadyjczycy. Ostatecznie sztafeta z Kanady została zdyskwalifikowana, ponieważ jej zawodnik dojechał na metę w pozycji siedzącej. Dzięki temu biało-czerwoni przesunęli się na drugie miejsce i wywalczyli srebrny medal. To premierowy polski krążek w tym sezonie Pucharu Świata. Na najniższym stopniu podium finiszowali Amerykanie w składzie Kimi Goetz i Conor McDermott-Mostowy. Do Polaków stracili ponad 1,5 sekundy. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W Obihiro z dobrej strony pokazały się również inni Polacy. Blisko medalu w wyścigu drużynowym były Polki w składzie: Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń. Ostatecznie finiszowały na pechowym czwartym miejscu z czasem 3:04.59. Do brązowego medalu zabrakło im jednak ponad trzech sekund. Po złoto sięgnęły Japonki, a podium uzupełniły kolejno Kanadyjki i Holenderki. Dobry początek rozbudził apetyty kibiców przed kolejnymi startami w tym sezonie. Następne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim już w przyszły weekend. Tym razem najlepsi panczeniści globu będą rywalizowali w Pekinie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...