STS KOD PROMOCYJNY

Komplet Polaków z awansem w Bischofshofen. Kubacki drugi w kwalifikacjach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKomplet Polaków z awansem w Bischofshofen. Kubacki drugi w kwalifikacjach

Polscy skoczkowie narciarscy w komplecie awansowali do konkursu głównego w Bischofshofen, który zakończy 71. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Po raz kolejny najlepiej z biało-czerwonych poszło Dawidowi Kubackiemu. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył aż 137,5 metra i zajął drugie miejsce. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch. W konkursie zobaczymy jeszcze: Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Stefana Hulę i Jana Habdasa. 

Kubacki nie zwalnia tempa

Od początku sezonu Dawid Kubacki imponuje wysoką formą i potwierdził to po raz kolejny. Tym razem oddał najdłuższy skok w kwalifikacjach do ostatniego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni. W Bischofshofen skoczył 137,5 metra, jednak miał kłopoty przy lądowaniu i ostatecznie przegrał z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Świetny skok oddał także Kamil Stoch, który lądował na 137 metrze, co pozwoliło mu na zajęcie czwartego miejsca. Tuż przed nim znalazł się wicelider PŚ Słoweniec Anze Lanisek. 

Do konkursu głównego awansowali również pozostali Polacy. Piotr Żyła osiągnął 133 metry, co dało mu 11. miejsce. Na 21. pozycji kwalifikacje zakończył Paweł Wąsek. Już tradycyjnie pod koniec stawki znaleźli się Stefan Hula i Jan Habdas. Pierwszy zajął 33., a drugi 39. miejsce. 

Z kim zmierzą się Polacy w parach KO?

W rywalizacji KO w pierwszej serii konkursowej ponownie zobaczymy polski pojedynek. Przedostatnią parę stworzą Dawid Kubacki i Jan Habdas, a zdecydowanym faworytem do awansu będzie ten pierwszy. Większych problemów z awansem nie powinien mieć również Kamil Stoch, który będzie rywalizował z Austriakiem Clemensem Leitnerem. Nieco cięższe zadanie czeka Piotra Żyłę, który będzie walczył z Domenem Prevcem ze Słowenii. O dużym pechu może mówić Paweł Wąsek, który ostatecznie trafił na świetnie dysponowanego Jana Hoerla z Austrii. Małe szanse na wywalczenie awansu do drugiej serii daje się doświadczonemu Stefanowi Huli, który tym razem w parze skakał będzie z Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Początek pierwszej serii konkursowej w piątek 6 stycznia o 16:30.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Wydarzenia sportowe w Polsce w 2024. Co odbędzie się nad Wisłą?

Co roku w Polsce organizowane są ważne wydarzenia sportowe o charakterze międzynarodowym. Tak samo będzie w 2024 roku. Już teraz warto zapisać sobie w...